У СНУ ім. В.Даля першими відкрили святкування ювілею з дня народження Володимира Даля

До 210-річчя від дня народження Козака Луганського і 10-річчя присвоєння імені Володимира Даля Східноукраїнському національному університету на юридичному факультеті ВНУ ім. В. Даля відбулася регіональна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «В.І. Даль – учений, письменник, просвітитель: історія його публічної полеміки».

У 30 доповідях учасників конференції розглядалися маловідомі сторінки біографії Козака Луганського, його просвітницькі ідеї, літературні твори, інженерні думки, життєдіяльність як зразок працьовитості та любові до вітчизни, правова діяльність, медична практика, а також внесок у слов’янську культуру і у виховання сучасної молоді.

«Володимир Іванович Даль став обличчям Луганщини. Він уособлює собою приклад любові до життя, працьовитості і в той же час високої духовності, – сказав завідувач кафедрою «Історія України», доктор історичних наук, доцент Микола Євдокимов. – Ця людина залишила після себе роботи з природничих та гуманітарних наук, він письменник, публіцист. Таке дивовижне розмаїття робіт зробило унікальним Козака Луганського не тільки в ІХХ столітті, але і в ХХІ. Духовність, яка була закладена Володимиром Івановичем, передається в наше молоде покоління через участь студентства в подібних конференціях».

Всю багатогранність особистості Володимира Даля відобразив вірш «Володимир Даль», який прочитала студентка 4 курсу Наталія Козаченко. Твір написала декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор, академік, заслужений юрист України Лідія Лазор. Лідія Іванівна є не лише відомим вченим у галузі права, а й автором безлічі поетичних, прозових та музичних збірок багатопланового характеру.

Також для присутніх прозвучала пісня «Про Даля», на яку творчою групою телевізійної студії університету був знятий костюмований відеоролик. У сюжетій основі кліпу лежить переплетення двох епох. Виконавцями і акторами у відеоролику виступили учасники народного ансамблю сучасної естрадної пісні «Світанок України».

«Кожен луганчанин може пишатися такою великою людиною, яким був наш земляк – Володимир Даль, – сказав голова координаційної ради студентського самоврядування, студент юридичного факультету ВНУ ім. В. Даля Олексій Кривоніс. – А молоді корисно і цікаво знати про життєдіяльність Козака Луганського. Проведення цієї конференції дозволяє студентам розширити свій кругозір і прищеплює через особистість Володимира Івановича прагнення до працьовитості, духовності і всебічного розвитку».

Родзинкою конференції стало театралізоване дійство, що зображує відвідування великим лексикографом ярмарки, куди Козак Луганський приходив для поповнення свого знаменитого «Тлумачного словника живої великоросійської мови». Авторами, постановниками, режисерами і акторами вистави виступили студенти різних спеціальностей юридичного факультету.

Підготувала: Наталія Вергуненко