У СНУ ім. В. Даля підбили підсумки вступної кампанії

Сьогодні, 30 серпня, у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля закінчилася вступна кампанія 2013 року: було зараховано останню групу абітурієнтів – осіб, що бажають навчатися на заочному відділенні за кошти фізичних або юридичних осіб.

За підсумками вступної кампанії 2013 року близько трьох тисяч вчорашніх абітурієнтів стали першокурсниками Далівського університету.   СНУ ім. В.Даля, крім традиційно найширшого спектру спеціальностей гуманітарного, технічного та економічного напрямків, запропонував абітурієнтам 2013 року нові спеціальності, зокрема: бакалаврат «Програмна інженерія» та «Соціальна допомога», а також магістратура «Управління соціальним закладом». Найбільш популярними напрямами підготовки цього року стали  «Правознавство», «Фінанси і кредит», «Філологія», «Туризм», «Менеджмент» та «Транспортні технології». Як і минулого року, кожний абітурієнт мав можливість подати до 15 комплектів документів в електронній чи паперовій формі – по три пакети до п’яти українських вишів.

Ключовим нововведенням вступної кампанії 2013 року стали зміни до правил прийму, що  спростили систему отримання другої освіти. Таким чином, особи, які мають дипломи бакалавра, спеціаліста чи магістра, отримали  можливість вступити до СНУ ім. В. Даля  на 2-3 курс університету на будь-який напрямок підготовки незалежно від отриманої раніше спеціальності. Вступникам, які бажали отримати у Далівському університеті другу вищу освіту, не треба було надавати до приймальної комісії сертифікати ЗНО: зарахування відбувалося за результатами рейтингового конкурсу, який враховує результат вступного іспиту за фахом і успішність навчання.

Ще однією особливістю вступної кампанії – 2013 у Далівському університету стало збільшення місць за державним замовленням для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» на 24,3 % у порівнянні з минулим роком.  Найбільша динаміка зростання обсягу державного замовлення спостерігалася на інженерно-технічних і природничо-математичних напрямах підготовки. Зокрема, цього року СНУ ім. В. Даля готуватиме в три з половиною рази більше фахівців за напрямами «Металорізальні верстати та системи» і «Інструментальне виробництво». Удвічі збільшилася кількість бюджетних місць на напрями «Механіка суцільних середовищ», «Прикладна фізика», «Міське будівництво та господарство», «Транспортні системи ( за видами транспорту)» , «Автомобілі та автомобільне господарство». Також зріс обсяг держзамовлення на гуманітарні напрямки: в два рази більше бажаючих зможуть навчатися в магістратурі за напрямками «Соціологія» та «Педагогіка вищої школи».