У СНУ ім. В. Даля підготують 220 фахівців військової справи, серед яких є 2 дівчини

Кафедра військової підготовки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля забезпечує офіцерськими кадрами резерви нашої країни вже 7 років. Вона була створена за наказом Міністра оборони України та Міністра освіти і науки України. Кафедра є режимним військовим навчальним підрозділом Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України в системі військової освіти Міністерства оборони України. Студент, який має гарні відмітки, особливо з предмету фізичне виховання, після 2-го курсу може спробувати поступити на військову спеціальність. Зараз на кафедрі навчаються студенти 4 внз Луганської області: Далівського університету, ЛНАУ, МАУП (зі всіма філіями) та ЛІВС. Навчання здійснюється за 8-ма спеціальностями. З них за 5-ма готують військових фахівців для Повітряних сил, а за 3-ма – для Сухопутних військ Збройних сил України. За 2 роки студенти мають можливість оволодіти усіма тонкощами військової справи не тільки теоретично, але й практично, адже вони проходять обов’язкове стажування у військових частинах, які визначає Начальник генерального штабу Збройних сил України. По закінченню навчання на кафедрі військової підготовки студенти атестуються до присвоєння первинного військового звання – молодший лейтенант. Військові спеціальності користуються попитом не тільки серед хлопців, але цікавлять й дівчат. На кафедрі військової підготовки на спеціальності «Математичне та програмне забезпечення АСУ(автоматичних систем управління)» навчаються 2 представниці слабкої статі: Алла Бондарюк та Катерина Букрєєва. «Спеціальності, які ми викладаємо, дуже популярні, проте з 900 бажаючих – 700 не проходять жорсткий медичний огляд, – розповів завідувач кафедри військової підготовки полковник Військово-повітряних сил України Ігор Стороженко. – Одного бажання недостатньо, треба бути здоровим на 100 відсотків». 30% випускників кафедри працюють у силових структур: СБУ, прокуратурі, податковій, міліції тощо. Студенти, які знайомі з військовою справою, все більше цікавлять працедавців. «Як представник першого випуску кафедри, я вдячний вам за те, що допомагаєте загартовувати характер ще з юності. Хочу привітати усіх військових, викладачів кафедри, випускників військових спеціальностей з Днем Збройних сил України! – побажав випускник кафедри військової підготовки, старший викладач факультету залізничного транспорту Андрій Смородін. Центр зв’язків з громадськістю приєднується до усіх побажань. Застосовуйте силу та свої знання лише у мирних цілях.