У СНУ ім. В. Даля поговорили про роль духовних цінностей у сучасному світі

На базі Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося засідання Клубу «Інтелігент», присвячене проблемам збереження нематеріальної культурної спадщини людства.

«Людина завжди живе надією та прагне залишити після себе щось красиве. Ми як носії нематеріальної культурної спадщини маємо зберігати та передавати в цей світ  духовні цінності, – зазначила у вступному слові завідувач кафедрою педагогіки СНУ ім. В. Даля доктор педагогічних наук, професор Галина Шевченко. – Я вважаю, що наша зустріч продемонструє, що жива нематеріальна спадщина – основа духовності та, можливо, національної безпеки України».

Засідання «Інтелігенту» складалося з двох частин – наукової та культурної. У першій з доповідями виступили Галина Шевченко,  декан філологічного факультету кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Крсек, директор Обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Василь Яровий, радник відділу освіти Департаменту Ессон (Франція) Наталі Діварет, голова Луганської обласної організації Спілки письменників України Андрій Медведенко та інші.

У другій частині засідання учасники Народного фольклорного козачого ансамблю «Любавушка» палацу культури імені Молодої гвардії (м. Краснодон) заспівали присутнім кілька пісень –  «Чорнобривці», «Гармонь моя», «Цвіте терен» та інші. Також члени Клубу мали нагоду відвідати виставки авторських робіт Народних майстрів Луганщини – Миколи Ярошка та Леоніди Ткаченко.

Нагадаємо, що Клуб «Інтелігент» було створено в жовтні 2010 року як  співдружність яскравих представників творчої інтелігенції Луганщини з метою залучення громадськості до ідеалів українського народу, формування активної життєвої позиції, виховання почуття патріотизму, сприяння гармонійному розвиткові сучасного суспільства, підтримання та збереження духовно-моральних, етичних, естетичних цінностей та ін.