У СНУ ім. В. Даля практики та науковці визначали шляхи покращення роботи системи оподаткування

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося ювілейне засідання Круглого столу з проблем оподаткування  та розпочала роботу ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Податкова політика: стратегія соціального розвитку».

Вже десятий рік поспіль кафедра оподаткування СНУ ім. В. Даля організовує подібні наукові зустрічі за актуальними питаннями оподаткування регіонального, всеукраїнського та світового масштабу. Постійну підтримку в проведенні заходу  надають Державна податкова служба в Луганській області та Головне управління економікою Луганської обласної державної адміністрації. В обговоренні питань Круглого столу взяли участь науковці СНУ ім.В.Даля, Луганського національного аграрного університету, Новосибірського державного університету економіки та управління (Росія),  Всеросійського заочного фінансово-економічного інституту (м. Курськ, Росія),  Університету «Професора доктора Арсена Златарова» (м. Бургас, Болгарія), Директорату міжнародних зв’язків Дунауйварошського Інституту (Угорщина), Департаменту розвитку міжнародних відносин L&J Techtrading Sp. z o.o (м.Варшава, Польща), а також представники структурних підрозділів Державної податкової служби в Луганській області, Державного казначейства України в Луганській області та Управління надходжень доходів Пенсійного фонду України в Луганській області. Також у роботі заходу взяли участь практики – представники луганських підприємств.

Ювілейний Круглий стіл проводився за декількома тематичними напрямками, які розкривали найбільш актуальні проблеми сучасної сфери оподаткування: аспекти соціалізації економіки, податкове регулювання демографічних процесів у суспільстві, встановлення партнерських відносин та діалогу між представниками бізнесу та влади, впровадження пенсійної реформи тощо. Значну увагу учасники засідання приділили обговоренню нововведень до Податкового кодексу України, методів покращення роботи системи оподаткування та боротьби з «тіньовими» підприємствами.

«Усі дії податкової служби направлені на підтримку, захист та покращення умов для легальної діяльності підприємств, – зазначила заступник голови Державної податкової служби України  в Луганській області Аліна  Корольова. – Першим кроком для досягнення балансу між інтересами влади та бізнесу стала кодифікація податкового законодавства та одночасне спрощення правил адміністрування платежів».

Аліна Вікторівна окреслила декілька напрямків концепції з покращення системи оподаткування: спрощення вимог до оформлення та подачі податкових документів, зменшення кількості податкових звітів та перевірок, однозначне тлумачення законодавства, скорочення переліку податків, покращення системи відшкодування ПДВ тощо. Підбиваючи підсумки свого виступу, вона наголосила на тому, що  вдосконалення роботи податкової служби можливе лише за умови урахування потреб  та побажань представників бізнесу.

Нагадаємо, що кафедра оподаткування СНУ ім. В. Даля була створена в 2003 році для підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі оподаткування, здібних не тільки правильно розрахувати встановлені законодавством податки та збори, але й оцінити податковий потенціал підприємства і регіону, запропонувати шляхи його оптимізації. На даний час на багатьох підприємствах Луганщини відкрито філії кафедри, де студенти проходять практику. З Державною податковою службою України в Луганській області кафедру пов’язують тісні ділові зв’язки: плідна співпраця між вишем та установою триває з 2004 року.