У СНУ ім.В.Даля представники індустрії інформаційних технологій підбирають собі працівників

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відвідали віце-президент Асоціації «Інформаційні технології України» Ігор Мендзебровський та генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич – представники найпотужніших Асоціацій IT-бізнесу (Information Technologies – IT) в Україні. Вони познайомили студентів, які навчаються на IT-спеціальностях, та викладачів комп’ютерних дисциплін з вимогами IT-індустрії до випускників профільних спеціальностей, роз’яснили стан інформаційних технологій в Україні. «Луганський регіон дуже перспективний для розвитку інформаційних технологій. Зараз намітилася тенденція руху від центрів IT-бізнесу до периферії. Донбас – недосліджений сегмент, тут немає високої конкуренції між IT-підприємствами. А для того, щоб розвивався бізнес інформаційних технологій, необхідні кваліфіковані кадри, тому ми плануємо тісніше співпрацювати з Далівським університетом», – відзначив генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич. У 2006 році СНУ ім. В. Даля став академічним партнером Асоціації «Інформаційних технологій України», яка одна з усіх існуючих в Україні має право представляти країну на міжнародній арені. За рік членства в асоціації викладачі Далівського університету пройшли стажування за програмою «Процес розробки програмного забезпечення. Теорія і практика» у таких компаніях, як «Microsoft Україна» (Київ), «Miratech» (Київ), «SoftServe» (Львів), «Validio Україна» (Харків). «Представники асоціацій зацікавлені нашими студентами ІТ-спеціальностей. Вони хочуть допомогти далівцям бути не тільки висококваліфікованими, але й конкурентно спроможними спеціалістами. Адже компетентні ІТ-фахівці зараз на вагу золота, – розповідає координатор взаємодії з IT-асоціаціями доцент Тетяна Морозова. – Члени асоціації акцентують увагу на тому, що працівники повинні бути високодуховними особистостями. Тому слід приділяти увагу не тільки технічним предметам, але й гуманітарним, особливо іноземним мовам. У великих компаніях та організаціях спілкування, документація ведеться тільки англійською мовою. Не менш уваги приділяється питанню колективізму – час одинаків у виробництві програм закінчився, цінується команда». У Далівському університеті готують IT-спеціалістів за шістьма напрямками з десятьох існуючих в Україні. Це комп’ютерні науки, комп’ютерна інженерія, інформатика, прикладна математика, економічна кібернетика, безпека інформаційних і комунікаційних мереж. Планується відкрити новий напрямок підготовки IT-фахівців – програмна інженерія (Soft engineering). «Для нашої компанії та інших організацій, що мають відношення до IT-бізнесу, дуже важлива якість як послуг, продукції, так і кваліфікованих кадрів. Ми намагаємося забезпечити стабільність роботи, – відзначив віце-президент Асоціації «Інформаційні технології України» Ігор Мендзебровський. – Зараз створюються нові реалії бізнесу. Відкрити в містах філіали підприємства – це одне, а ось підняти на ноги Центри розробок IT-технологій вже набагато складніше. Хоча їх створення – це плюси не тільки для організації, але й для міста, бо з’являється багато робочих місць. Якщо зі СНУ ім. В. Даля ми налагодимо співробітництво і будемо робити замовлення спеціалістів – це буде просто чудово». В університеті проводяться дослідження, що пов’язані з наближенням професійних та освітніх стандартів у галузі інформаційних технологій. Цю тему в рамках підготовки докторської дисертації розробляє доцент Тетяна Морозова. За ініціативою СНУ ім. В. Даля і Національного авіаційного університету (м. Київ) у 2006 р. було доповнено Національний класифікатор професій назвами спеціальностей, які користуються попитом у працедавців на ринку спеціальностей.