У СНУ ім. В. Даля презентували міжнародні Стипендіальні студентські програми

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася презентація двох  студентських Стипендіальних програм на 2013-2014 навчальний рік від провідних європейських вишів – Кембриджського університету (Великобританія)  та Центрального Європейського Університету (Угорщина).

Програма Кембриджського університету «Cambridge Scholarships»  спрямована на студентів, що мають українське громадянство, володіють англійською мовою на високому рівні та на початок навчання  (вересень 2013 року) отримають диплом  бакалавра. Для них будуть доступні кілька річних магістерських курсів за такими напрямами підготовки: «Лідерство», «Суспільство та розвиток», «Суспільна охорона здоров’я», «Екологія та політика», «Гендерні дослідження» та «Правознавство».

Участь у програмі «Cambridge Scholarships»  відбувається на конкурсних засадах у декілька етапів. На першому майбутні стипендіати зі Східної України мають до 15 листопада 2012 року подати заявку на фінансування з двома рекомендаційними листами в друкованому вигляді до  Харківського освітнього консультаційного центру «Освіта», а до 4 грудня 2012 року  – заповнити анкету через спеціальну онлайн-форму  на сайті Кембриджського університету. На другому етапі відбору учасники конкурсу складають тест з англійської мови, а на третьому – проходять співбесіду з представниками британського вишу. Переможці програми отримають грант, який повністю покриває витрати на навчання, проживання та авіаквитки, а також стипендію протягом усього навчального року.

Друга презентована програма – «Call for Applications» Центрального Європейського університету також спрямована на студентів-українців за громадянством, що до початку вересня 2013 року отримають диплом бакалавра та володіють англійською мовою на високому рівні. Її учасникам будуть доступні наступні напрями для здобуття магістерського ступеню: «Бізнес», «Когнітивні  науки», «Економіка», «Екологія», «Гендерні дослідження», «Історія», «Міжнародні зв’язки та Європейські дослідження», «Правознавство», «Математика», «Дослідження Середньовіччя», «Національні дослідження», «Філософія», «Політичні науки», «Соціологія та соціальна антропологія». На відміну від конкурсантів «Cambridge Scholarships», учасники програми угорського університету можуть подавати декілька заявок на різні факультети.

Програма «Call for Applications» також відбувається на конкурсних засадах. На першому етапі учасники до 24 січня 2013 року подають пакет документів через онлайн-форму. На другому – складають іспити з професійних  дисциплін або проходять співбесіду з представниками Центрального Європейського університету (за вибором керівників факультетів цього вишу). Третій, завершальний, етап передбачає проведення тестування з англійської мови. Переможці програми отримають грант, який повністю або частково  покриватиме витрати на навчання, проживання та авіаквитки. Слід зазначити, що учасникам «Call for Applications» з країн Східної Європи та колишнього СРСР надається перевага. Ті стипендіати, які не отримали 100% фінансування, можуть взяти участь у конкурсі на отримання стипендії від залучених спонсорів університету.

Більше інформації можна отримати на сайті http://www.osvita.kharkiv.org/index.shtml