У СНУ ім. В. Даля пройшла Міжнародна конференція з історії України

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Доленосна війна нашого народу», присвячена 365-й річниці початку Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького та Національної революції середини XVII століття (1648 – 1676 рр.).

У конференції організованій за ініціативою кафедри історії України Інституту юриспруденції та міжнародного права взяли участь вчені Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного торговельно-економічного університету, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ), Луганської державної академії культури і мистецтв, Лейпцігського університету (Німеччина), Південного федерального університету (м. Ростов-на-Дону, Росія) та представники інших навчальних закладів і наукових установ. Вперше до проведення подібних заходів були залучені випускники шкіл, ліцеїв Луганська, які у співавторстві з викладачами кафедри історії України СНУ ім. В. Даля здійснили свої наукові розробки та безпосередньо виступили з науковими доповідями.

Відкриваючи конференцію, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Микола Євдокимов підкреслив визначальну роль подій середини XVII ст. для подальшого розвитку історії українського народу. Доповідь доктора історичних наук, професора Юрія Сергієнка була присвячена висвітленню особистості Богдана Хмельницького в історичних джерелах та історіографії. А доктор історичних наук, професор Вікторія Абакумова дослідила політизацію проблематики національно-визвольної боротьби 1648 – 1676 рр., зокрема відзначення 500-ї річниці українського козацтва як інструменту боротьби української опозиції з владою під час мітингової війни.

Зазначимо, що у конференції взяли активну участь студенти декількох інститутів та факультетів Далівського університету. Зокрема, міжнародного факультету (студенти з Зімбабве, Нігерії, Туркменістану), факультету математики та інформатики, факультету природничих наук, інституту юриспруденції та міжнародного права, інституту праці та соціальних технологій та інших.

Підготувала: Ірина Лебедь