У СНУ ім. В. Даля пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні»

Вже третій рік поспіль у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля проходить Всеукраїнська науково-практична конференція «Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні». Цього року цей захід присвячено сторіччю нашого університету.

Організаторами конференції виступили: Луганська обласна державна адміністрація, СНУ ім. В. Даля, НДІ правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України (за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй з відновлення та налагодження миру). У заході взяли участь представники органів влади та місцевого самоврядування, юстиції, територіальних громад, громадських організації, науковці, аспіранти, студенти.

На порядок денний конференції організатори винесли такі питання:

• аналіз та розробка нових механізмів функціонування системи державного управління, здатних забезпечити становлення України як високорозвинутої, правової, цивілізованої європейської держави з високим рівнем життя, соціальної стабільності, культури та демократії;
  • формування системи державного управління, що відповідатиме потребам і запитам людей, головним пріоритетом діяльності якої стане служіння національним інтересам українського народу;
  • обговорення основних конституційних засад децентралізації державної влади та реформування публічної адміністрації в Україні;
  • пошук шляхів вирішення проблем реалізації повноважень органів місцевого самоврядування та їх ефективної взаємодії з органами місцевого самоврядування; реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів;
  • аналіз фінансово-правових аспектів діяльності місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації;
  • обговорення перспектив функціонування публічної адміністрації з урахуванням зарубіжного досвіду її реформування; підвищення кваліфікації персоналу місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування;
  • обговорення реформ системи судоустрою та юстиції;
  • залучення провідних вчених та практиків до обговорення й оцінки сучасних проблем децентралізації з метою забезпечення сталого розвитку регіонів.

На конференції було представлено онлайн-платформу «Електронний правовий офіс", що була розроблена у межах реалізації Проєкту Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії, за підтримки Громадської організації «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання», за напрямом «Покращення доступу до правосуддя у вибраних громадах Донецької та Луганської областей».

З метою подальшої якісної реалізації завдань онлайн-платформи «Електронний правовий офіс» було підписано меморандуми про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції в Луганській області; ГО Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець».