У СНУ ім. В. Даля пройшли урочистості з нагоди святкування Дня народження вишу

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося урочисте святкування 93-річниці з дня заснування вишу та третьої річниці від дня присвоєння йому статусу самоврядного автономного дослідницького університету.

На честь свята у Далівському університеті відбувся урочистий концерт, на якому далівців та гостей привітали творчі студентські ансамблі – «Світоч», «Олімп і Я», «Пульс», «Світанок України». Також свої концертні номери подарували присутнім далівці Олександра Бабенко, Анжеліка Малихіна, Ізабель Маланга, Кирило Краснокутський та збірна команда університету з фанк-аеробіки.

Теплі слова на адресу університету промовили гості свята: народний депутат України, голова Наглядової ради СНУ ім. В. Даля Віктор Тихонов, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Анатолій Івченко, Луганський міський голова Сергій Кравченко, голова Луганського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Геннадій Соркін, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської ОДА Ірина Цимбал.

«Сьогодні в нашому улюбленому місті проходить дуже важлива подія: день народження святкує найбільший виш Луганська – Далівський університет, – зазначив Сергій Кравченко. – У ньому отримали освіту багато відомих людей, які сьогодні є гордістю не тільки Луганська, але й всієї України. В університеті навчаються і працюють близько 33 тисяч чоловік, і за цим показником СНУ ім. В. Даля є найпотужнішим підприємством Луганська».

У Далівському університеті є хороша традиція – у день народження університету Вчена рада обирає почесних докторів та почесних професорів СНУ ім. В. Даля. Це люди, які мають з університетом тісні освітні, наукові, педагогічні і суспільні відносини та сприяють зростанню національних багатств, інтелектуального потенціалу та авторитету України.

Цього року звання «Почесного доктора» СНУ ім. В. Даля присвоєно Заслуженому тренеру Таджицької РСР та Української РСР, доктору філософських наук, професору Олександру Клименку. Він підготував понад 40 майстрів спорту СРСР, двох заслужених майстрів спорту, двох чемпіонів світу, трьох чемпіонів Європи з баскетболу. Зараз Олександр Іванович працює на кафедрі спортивних дисциплін Південного федерального університету (м. Ростов-на-Дону), а раніше очолював цю кафедру протягом 16 років.

«Почесним професором» СНУ ім. В.Даля стала доктор технічних наук, професор Людмила Рябічева. Вона працює в Далівському університеті вже 45 років і є завідувачем кафедрою матеріалознавства вишу з моменту її заснування. Наукова діяльність Людмили Олександрівни спрямована на розробку і впровадження нових порошкових матеріалів на основі деформаційно-термічних режимів зміцнення та рекристалізації, а також на створення технологій виробництва виробів з них. Нею видано 250 наукових праць та отримано понад 50 авторських свідоцтв і патентів.

Нагадаємо, що СНУ ім. В. Даля є найбільшим підприємством на Луганщині, найпотужнішим університетом за якісним складом викладачів і найбільшим серед навчальних закладів по контингенту студентів, які здобувають вищу освіту. Більше 200 докторів наук, професорів та близько 900 кандидатів наук, доцентів ведуть підготовку фахівців по 130 спеціальностям на 106 кафедрах, що входять до складу 17 факультетів і 8 інститутів вишу. Загальна чисельність студентів та слухачів, що навчаються в університеті, становить близько 30 тисяч осіб.