Print

У СНУ ім. В. Даля пройшов семінар-тренінг «Етика і практика взаємодії з особами з інвалідністю»

 

Якщо хтось має відмінні від загалу можливості – фізичні, психічні, психологічні, –  чи може це заважати у спілкуванні, в спільному навчанні, в професійній діяльності? Скільки людей навколо нас мають потребу у сприйнятті себе в громаді, і чому цей процес складний? Чому інклюзія важко впроваджується в Україні? На ці болючі питання шукали відповіді учасники семінару-тренінгу «Етика і практика взаємодії з особами з інвалідністю», який відбувся днями у навчальному корпусі СНУ ім. В. Даля.

Запрошені на семінар представники громадських організацій, освітніх закладів, правоохоронних органів обговорили основи толерантності й етики спілкування, правові засади впровадження інклюзії, моделі інвалідності, які орієнтують суспільство на те чи інше ставлення до людей з інвалідністю. Було також презентовано Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю.

Організаторами заходу виступили ГО "Фундація "Простір" та Ресурсний центр зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля. Методичну підтримку надала Кафедра вищої педагогіки управління та адміністрування ДВНЗ УМО Національної Академії педагогічних наук України. Інформаційно захід підтримувала Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Модерацію забезпечила ЛОМГО «АМІ-Схід». Організаційна підтримка щодо супроводу учасників з ОФМ – управління молоді та спорту Луганської ОДА.

Технічне забезпечення – обладнання (радіосистема, проектор, екран, мікшерний пульт, ноутбук), придбане в рамках Проекту ГО «Фундація «Простір» за фінансової підтримки Посольства США в Україні.