Print

У СНУ ім. В. Даля пройшов семінар-тренінг з домедичної допомоги

 

У межах реалізації проекту «Психосоціальна підтримка осіб, потерпілих внаслідок конфлікту в Україні» у СНУ ім. В. Даля було проведено семінар-тренінг з надання першої домедичної допомоги «5 хвилин, які вирішують усе» або «Перша допомога: розпізнати – оцінити – діяти».

Захід відбувся у співпраці з ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» та за фінансового сприяння МЗС Німеччини і Мальтійської Служби Допомоги Україні. У ньому взяли участь здобувачі вищої освіти першого курсу спеціальності «Психологія» факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки.

Люди інколи потрапляють у виняткові ситуації, у яких потребують нагальної сторонньої допомоги. Нещасний випадок може трапитися де і коли завгодно. І тоді вміння оточуючих надати першу допомогу буває вкрай необхідним.

На семінарі-тренінгу з цієї проблематики майбутні психологи розглянути та адаптували усі найнеобхідніші заходи, до яких слід вдаватися при невідкладних станах, та які можуть забезпечити відновлення здоров’я другої людини або навіть допоможуть уникнути смерті.

В Україні інструкції з надання першої домедичної допомоги прийняті Наказом Міністерства охорони здоров’я 2014 року, який є аналогом британської системи Basic Life Support. В ньому викладено 28 типів ситуацій та відповідних їм дій, тож інструктори навчають саме їм.

Головне, що засвоїли майбутні психологи, – знати, що робити в критичній ситуації, або не боятися заповнити прогалини в освіті найближчим часом. Краще знати і ніколи не скористатися, ніж не змогти врятувати.

Усі учасники семінару-тренінгу отримали сертифікати. Слова подяки тренеру – Марині Болговій.