У СНУ ім. В.Даля проведено нараду з актуальних питань організації навчального процесу

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася веб-нарада (Сєвєродонецьк-Харьків-Київ-Одеса) з організації начального процесу у 2014-2015 навчальному році.
На цьому ректораті (за головуванням ректора СНУ ім. В.Даля професора Олександра Голубенко та керівника Центру управління та оперативного забезпечення професора Ольги Поркуян) підбили проміжні підсумки приймальної кампанії та визначили ключові аспекти організації навчального процесу за дистанційною формою, а також перехід з 1.10.2014 року деяких факультетів на стаціонарну форму навчання на базі Сєвєродонецького та Рубіжанського відділень СНУ ім. В.Даля.
Зокрема, зазначили, що відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту» скасовано кредитно-модульну систему та університет має можливість самостійно обирати як організовувати навчальний процес.
Акцентували увагу на нагальному питанні, що стоїть перед керівництвом вишу – виплати заробітних плат та стипендій – та знаходиться на фінальній стадії вирішення (доповідач – головний бухгалтер Бєлоусова Л.І.). Крім того, обговорили питання щодо завершення етапу формування навчального навантаження (перший проректор професор Марченко Д.М.). Проаналізовано, що майже 90% студентів-далівців продовжують навчання в університеті, евакуйованому до Сєвєродонецька.
Найбільше часу зайняло обговорення організації нової форми підготовки – дистанційної. Зокрема, було акцентовано увагу на тому, що така форма – це тільки частина навчального процесу. Оскільки інші частини, наприклад, стаціонарна форма – більш відомі з точки зору організації навчального процесу. Проте для того, щоб дистанційну частину освіти успішно подавати, треба одержати ключі до системи MOODLE, яка вже працює в штатному режимі. Але нажаль, ще не всі викладачі та студенти отримали електронні ключі доступу.
Керівник Центру дистанційного навчання університету Тетяна Шаповалова також доповіла, що вже підготовлено декілька тисяч дистанційних курсів дисциплін. Загалом на такий вид викладацької діяльності сертифіковані 560 викладачів. СНУ ім. В.Даля першим повністю виконав Наказ МОН України від 30.10.2013 № 1518 «Про затвердження Вимог до вищих навчальних закладів, що надають освітні послуги за дистанційною формою навчання з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців за акредитованими напрямами і спеціальностями».
Наприкінці чергової веб-наради за традицією було проведено розгляд найбільш частих запитань студентів та викладачів. Їх аналіз виконала професор Ірина Бузько. Так, наприклад, багато студентів-далівців хвилює які документи про освіту буде видавати та установа, що залишилась у Луганську.
«Я можу точно відповісти тільки за дипломи, які буде видавати СНУ ім. В.Даля, що згідно наказу Міністра освіти і науки України тимчасово переведено до міста Сєвєродонецьк, – відзначив ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко. – Наш університет буде видавати дипломи про освіту державного зразка України, бо виш акредитований і одержав всі сертифікаційні документи на підготовку фахівців всіх рівнів – від бакалавра до доктора наук – по найвищому рівню».