У СНУ ім. В.Даля провели виховну годину з нагоди Дня Гідності і Свободи

Викладачі та студенти кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, педагогіки та психології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля провели виховну годину на тему «Поезія – це завжди неповторність» з нагоди Дня Гідності і Свободи.

Доктор філологічних наук, професор Пустовіт Валерія Юріївна ознайомила студентів з тенденціями розвитку сучасної української поезії, зокрема наголосила, що «письменник – це лікар, який бачить хвороби суспільства і лікує їх своїми творами». Саме тому предметом зображення стають болючі теми сьогодення, однією з яких стала Революція Гідності.

1-1

Студенти ознайомилися з художньою літературою про трагічні події зими 2014 року, з метафоричним образом Майдану, представленим як «серце країни», «Українська Січ», «міфічне поле бою добра й зла», «арена протистояння справедливості і безправ’я», «місце переродження країни», «народне повстання за гідний поступ, кращу долю, за зовсім інший стиль життя» (Арсен Вікарук).

Вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні, яким:

Жовто-блактитний стяг покрив тіло,

Як крила янгола, злітаючі назад

(Людмила Максимлюк)

1-2

Під час години поезії пролунали твори Оксани Боровець, Арсена Вікарука, Надії  Господарик, Людмили  Максимлюк, Єлизавети Жарікової, Андрія Любки, Ліни Костенко, Оксани Забужко.