Print

У СНУ ім. В. Даля провідні фахівці визначили податкові шляхи до євроінтеграції України

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося засідання у форматі «Круглого столу» з проблем оподаткування на тему «Податкові метаморфози: український шлях до євроінтеграції».

Учасники конференції винесли на обговорення ключові проблеми оподаткування України на сучасному етапі. Зокрема, було розглянуто нагальні соціально-економічні проблеми Луганщини, тенденції модифікації системи адміністрування податків та формування міжбюджетних відносин, розвиток державної податкової служби у напряму усунення корупційної складової податкових відносин та розвиток торгівлі та зовнішньоекономічних відносин в умовах євроінтеграції. Учасниками був опанований Естонський та Угорський досвід побудови бюджетно-податкових відносин та була запропонована стратегія розвитку Донбасу.

 У науковій дискусії взяли участь науковці та фахівці СНУ ім. В. Даля,  Перший заступник Голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Єлизавета Пушко-Цубуляк, заступник міського Голови міста Сєвєродонецьк Луганської області Олександр Ольшанський, в.о. начальника Головного управління Фіскальної служби України в Луганській області Валерій Альошкін, заступник в.о. начальника Головного управління Фіскальної служби України в Луганській області Ольга Височіна, радник в.о. начальника Головного управління Фіскальної служби України в Луганській області Ігор Ткачов, Голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Луганській області Олексій Малеванець, а також керівники департаментів Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, представники Державної фіскальної служби України в Луганській області, Торгово-промислової палати Луганської області, Луганської митниці ДФС України та представники підприємництва м. Сєверодонецьк.

У засіданні Круглого столу в режимі телеконференції взяли участь зарубіжні партнери кафедри оподаткування і соціальної економіки СНУ ім. В. Даля з Угорщини, Естонії, Польщі, Росії.

За підсумками конференції науковці та практики надали пропозиції щодо реформування економіки. Зокрема, відзначили формат податкової концепції на Луганщині. Першочерговим завдання сучасної Луганської області, яка опинилася в складних соціально-економічних умовах, є рівень наповнення місцевого бюджету. Вирішення проблем прискореного розвитку малого та середнього бізнесу, стабільної роботи великих, бюджетоутворюючих підприємств області безперечно впливають на соціальну складову благоустрою населення Луганської області. На думку учасників конференції, типологія соціалізації податкової політики передбачає широкий доступ до соціальних послуг через надання податкових гарантій, державних кредитів, грошових виплат на задоволення соціальних потреб, унаслідок обмеженості ресурсів, для осіб з незначними прибутками, а також до гарантованого мінімуму заробітної плати. Значну увагу акцентовано на розробці механізму проведення соціального діалогу – як засобу вирішення конфлікту на проблемних територіях України. 

Нагадаємо, що кафедра «Оподаткування» відкрита у СНУ ім. В.Даля у 2003 році. В 2008/2009 навчальному році кафедра здійснила перший випуск бакалаврів за спеціальністю «Оподаткування», а у наступному – перший випуск магістрів та спеціалістів. Головним напрямом роботи кафедри є підготовка висококваліфікаційних фахівців з метою забезпечення освітніх і професійних потреб регіону та надання населенню можливостей щодо підвищення свого освітнього та професійного рівня. Підготовка сучасних фахівців з оподаткування зорієнтована на розширення професійної підготовки і використання випускників університету не тільки у виробництві, а й у сфері соціального захисту, що включає державні підприємства, комерційні фірми, акціонерні товариства, товариства інших форм власності, корпорації, концерні об’єднання; спільні підприємства всіх форм власності, різні фонди служби зайнятості, соціального і пенсійного страхування і таке інше.

В рамках «Круглого столу» було зроблено презентацію досягнень кафедри «Оподаткування і соціальної економіки» та науково-виробничого журналу «Часопис економічних реформ», що є засновником «Круглого столу». З 2010 року кафедрою оподаткування здійснюється видання науково-виробничого журналу «Часопис Економічних реформ», який внесено до Переліку наукових фахових видань України і має міжнародне визнання.