У СНУ ім. В.Даля розпочалася акція «Здай кров та врятуй життя!»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля 17-19 березня проголошені як «Дні донора».

Зараз в університеті цьому питанню також приділяється значна увага, оскільки така допомога рятує людям життя в екстрених випадках. Крім того, здача крові має профілактичний ефект для донорів, оскільки активізує кровоносну система організму.

«Ми не тільки готуємо фахівців, але й на протязі всього навчання виховуємо в наших студентах загальнолюдські цінності, насамперед, гуманність, – розповіла проректор з науково-педагогічної, виховної та соціальної роботи професор Галина Щедрова. – «Дні донора» завжди находили відгук у студентства. Це яскравий приклад того, що молоде покоління не байдуже до чужого горя».

«Дні донора» у СНУ ім. В. Даля проводяться під патронатом Луганської обласної станції переливання крові та сприяння районного осередку Красного хреста двічі на рік. Донором може стати кожна здорова людина у віці від 18 років. Перед здачею крові студенти проходять обов’язковий медичний огляд. Тому донорство – ще і можливість перевірити стан свого здоров’я та дізнатися про групу крові, резус, безкоштовно обстежитися на вірусні захворювання крові.

Існують показання та протипоказання щодо донорства, які враховують медичні працівники при здачі крові. Кожен донор отримує сніданок до і після здачі крові, матеріальне заохочення та довідку про звільнення від занять на два дні. Постійні донори мають пільги на путівки до санаторію-профілакторію СНУ ім. В.Даля. Про участь у акції заявили всі шістнадцять факультетів університету.