У СНУ ім. В.Даля розпочалися заходи до 207-ї річниці з дня народження Козака Луганського

Близько 200 вчених-далезнавців, студентів та гостей з інших міст України і зарубіжжя зібралися на XII Міжнародні Далівські читання. Їхня тема: «Владимир Даль как исследователь и творческая личность». Учасники конференції зазначили, що, незважаючи на велику кількість наукових та дослідницьких робіт, які розглядають постать Володимира Даля, кожного року з’являються нові аспекти. Такий феномен пояснюють багатогранністю постаті Козака Луганського. Учасники читань розглянули філологічний, філософсько-культурологічний та історичний спадок Володимира Даля. «Ми пишаємося тим, що наш університет носить ім’я такої видатної людини, як Володимир Даль, – відзначив, відкриваючи конференцію, проректор з наукової роботи СНУ ім. В.Даля професор Юрій Осенін. –Володимира Даля привертає увагу вчених різних галузей, які відкривають нові, невідомі факти з життя та творчості видатного вченого». Традиційно учасники обрали делегатів для покладення квітів до пам’ятника Козака Луганського. На конференції нагороджено переможців обласного конкурсу творчих робіт, присвяченого Козаку Луганському, що проходив в рамках обласної програми підтримки української та російської мов. Гостей та учасників Далівських читань привітав студентський театр, що підготував історико-драматичний спектакль «Незабутні зустрічі». П’єсу, створену за книгами В. Порудомінського «Даль» та «Пушкин в воспоминаниях современников», присвячено дружбі Володимира Даля та Олександра Сергійовича Пушкіна. Володимир Даль народився 22 листопада 1801 у Луганську. Він увійшов в історію як багатогранна особистість: лексикограф, етнограф, лікар, морський офіцер, інженер, зоолог, публіцист. Безцінними можна назвати його «Толковый словарь живого великорусского языка» та «Пословицы русского народа». У Луганську в пам’ять про видатного земляка створений Літературний Музей, де в повному обсязі зібрані видання літературних творів Володимира Івановича Даля. 2001 рік на честь 200-річчя з Дня народження Козака Луганського ЮНЕСКО було оголошено роком Володимира Івановича Даля. Рішенням Кабінету Міністрів України 13 листопада 2001 року Східноукраїнському національному університету присвоєно ім’я Володимира Даля. З цього часу в університеті розпочалася ще більш активна науково-дослідницька робота з вивчення аспектів творчості та життєвого шляху видатного земляка.