У СНУ ім. В.Даля розповіли як вберегтися від помилок при вступі

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля залишився один день до кінця прийому документів від абітурієнтів, що бажають навчатися на денній формі. Вже завтра, першого серпня буде оприлюднено списки рекомендованих до зарахування. У приймальній комісії університету розповіли, як не допустити найпоширеніших помилок при вступі.

«В останній день я раджу абітурієнтам максимально скористатися даною їм можливістю – подати документи до п’яти вузів України на три напрями підготовки в кожен, – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Митрохін. – Є абітурієнти, які подали документи лише на один-два напрями. Їм необхідно ще раз уважно переглянути список напрямків підготовки, і зробити вибір на користь того чи іншого запасного варіанту. Часто буває, що там більше бюджетних місць або менше конкурс. Так ви збільшите свої шанси вступити в кілька разів».

Вступна кампанія проходитиме в три етапи. Результати першого етапу будуть оприлюднені першого серпня. Рекомендовані до зарахування абітурієнти протягом наступних чотирьох днів – до 4 серпня включно – повинні будуть подати до приймальної комісії оригінали документів. Ті, хто не надав оригіналів документів, будуть видалені зі списків рекомендованих. На звільнені місця рекомендують наступних по рейтингу абітурієнтів. Скоригований список буде оприлюднений 5 серпня. Механізм той же: всі рекомендовані до зарахування повинні підтвердити своє бажання вчитися, і на протягом трьох днів подати до приймальної комісії оригінали документів. Останній етап починається 8 серпня. Ті, хто потрапив до списку рекомендованих до зарахування, повинні подати оригінали документів до 10 серпня включно.

«Найчастіша помилка абітурієнтів при вступі – це пройти за рейтингом на бюджет і забути принести оригінали документів, – розповів Сергій Митрохін. – Якщо ви бачите, що можете бути рекомендовані до зарахування, то краще заздалегідь принести оригінали документів до приймальної комісії».

Зараз приймальна кампанія триває – паралельно йде прийом документів від тих абітурієнтів, які хочуть навчатися на заочній формі. Документи приймаються до 12 серпня (якщо необхідно здавати іспити або творчий конкурс) та 18 серпня (без іспитів). При цьому, на відміну від надходження на денне, на заочне навчання не можна подати заяву через інтернет.

Підготувала – Галина Щербак