У СНУ ім. В. Даля стартувала акція проти насильства

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля в рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства” відбулося відкриття одноіменного заходу з попередження та подолання насильства в сім’ї.

Проректор з науково-педагогічної роботи та гуманізації навчально-виховного процесу університету, професор Галина Щедрова у своїй промові привітала присутніх студентів і викладачів, закликавши приєднатися до цієї актуальної акції. «Сьогодні ми долучилися до щорічної міжнародної акції проти насильства, яку підтримують вже більш ніж 100 країн світу, – сказала Галина Петрівна. – Насильство є найбільш поширеною формою порушення прав людини. Тому, щоб його подолати, вкрай необхідно створювати гідні умови для самореалізації людини».

Викладачі та студенти у своїх доповідях звернули увагу на проблеми насильства в сім’ї, жорстоке поводження з дітьми, а також необхідність формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Вони підкреслювали, що будь-які прояви насильства є порушенням прав і свобод людини.

Так, завідувач кафедри філософії, доктор філософських наук, професор Олександр Єременко навів світові статистичні дані про кількість людей, постраждалих від насильства: «Щороку на Землі від насильницької смерті гинуть близько 1,5 мільйона чоловік. Це означає, що в середньому кожну хвилину гине від насильства одна людина. Ще більша кількість людей в цю саму хвилину зазнають страждань від насильства». Професор розповів про форми прояву сили, які в цивілізованому суспільстві є неприйнятними, детально зупинився на аспектах і причинах виникнення насильства, а також розповів про протиставлення добра і зла.

Студентка п’ятого курсу за спеціальністю «Політологія» Єва Лелекіна прочитала есе на тему: «Як я уявляю світ без насильства». А її однокурсниці Тетяна Кобзар і Олена Ткач представили підготовлену ними творчу роботу.

Тему продовжив професор кафедри психології, доктор психологічних наук, професор Сергій Гарькавець. У своїй промові він зупинився на генезисі насильства, психологічних формах насильства, а також розповів про моральні аспекти цього явища, його видах і формах прояв. Професор навів приклади найбільш дієвих соціально-психологічних способів попередження насильства в сучасному суспільстві.

Декан факультету філософії, психології та соціології, кандидат економічних наук, доцент Олена Федорова зазначила, що  СНУ ім. В. Даля кожного року проводить заходи з попередження насильства в сім’і, завдяки яким ця проблема набуває ще більшої актуалізації. Наприкінці акції студенти кафедри психології показали сценку з теми насильства.

Нагадаємо, що з 2001 року в символічний термін з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства».