У СНУ ім. В. Даля стартував відбірковий етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у відбірковому етапі одного з найпрестижніших мовно-літературних змагань. Творчий конкурс, до якого щороку долучаються сотні шанувальників Великого Кобзаря із близького та далекого зарубіжжя, сприяє ще ширшій популяризації невмирущого Тарасового Слова, піднесенню престижу української мови і літератури, вихованню в молоді гордості за свій народ та свою країну. А ще участь у змаганні дає можливість талановитим учням і студентам заявити про свій хист до літературної творчості на такому високому рівні.

Зазначений конкурс започатковано у вересні 2010 року Указом Президента України з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, заохочення учнів та студентів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури і вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

«Відродження України, її духовності неможливе без вивчення спадщини Шевченка. Творчість Кобзаря – то найдорогоцінніший скарб, що підтримує українця впродовж усього життя, передається з покоління в покоління. І сьогодні, в час тривожних подій, що відбуваються в країні, ми знову звертаємося до великого поета і в його віршах черпаємо силу і віру у завтрашній день», – лунало з уст викладачів кафедри української філології та журналістики.

У конкурсі взяли участь близько 120 студентів II курсу усіх спеціальностей та факультетів нашого університету.

За умовами конкурсу його організовували й проводили викладачі кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки – завідувач кафедри доцент Галина Бондаренко та старший викладач Анна Галенко.

Оцінюючи роботи, журі з викладачів кафедри особливу увагу звертало на художню якість робіт, оригінальність мислення, творчий потенціал, мовленнєву досконалість. Переможцями конкурсу стали такі студенти:

Номінація «Студенти гуманітарних спеціальностей»

• I місце – Олійник Анастасія, студентка групи ЖУР-17д;
  • II місце – Мозуль Анастасія, студентка групи СОУМ-17д;
  • III місце – Шаповалова Діана, студентка групи СОУМ-17д, Сердюк Юлія, студентка групи ЖУР-17д.

Номінація «Студенти негуманітарних спеціальностей»

• I місце – Савочка Катерина, студентка групи ПР-171д;
  • II місце – Рябінчук Аліна, студентка групи АТП-17д;
  • III місце – Винник Оксана, студентка групи ПР-171д, Бородіна Дар’я, студентка групи ФКР- 17д.

За результатами конкурсу студенти-переможці були нагороджені почесними грамотами й рекомендовані до участі в другому етапі конкурсу, який відбудеться у грудні цього року на базі Луганського обласного інституту післядипломної і додипломної педагогічної освіти.