У СНУ ім. В.Даля відбудеться прем`єра унікальної п`єси «Сватання не по руках»

13 грудня о 15:00 в актовій залі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля народна аматорська студія «СтудДальТеатр» представить глядачам прем’єру комедійної одноактної п’єси «Сватання не по руках».

П’єса написана керівником студії Віктором Лисенком за мотивами оповідання Володимира Івановича Даля «Смотрины и рукобитье». За словами автора п’єси, постановка унікальна в багатьох аспектах. Ключовим є те, що це оповідання Володимира Івановича Даля практично ніколи не інсценували в Україні. Одна з причин – не тільки жанр (сцени з міського життя), але й складна мова Володимира Даля. Деякі слова для п’єси «Сватання не по руках» адаптовані для сучасного сприйняття. Для того щоб отримати в п’єсі діалоги, розповідь від третьої особи в оповіданні «Смотрины и рукобитье» була перероблена в пряму мову. Також у п’єсі, яку побачить глядач, не порушуючи сюжетну лінію, додано нового діючого персонажа.

У постановці візьмуть участь сім акторів – учасників народної аматорської студії «СтудДальТеатр» СНУ ім. В. Даля. У цьому році склад студії змінився, і практично всі актори, що беруть участь в п’єсі «Сватання не по руках», – студенти-першокурсники різних спеціальностей, для яких цей спектакль стане дебютом.

Нагадаємо, що народний аматорський студентський колектив «СтудДальТеатр» створено у СНУ ім. В.Даля в 2003 році. Від заснування і до цих пір їм керує Віктор Лисенко. Учасниками колективу є студенти та випускники університету, що володіють художньою та акторською майстерністю на високому рівні. Всього в колективі займається 40 чоловік, 20 з них – у підготовчій групі.

Творчі досягнення студентського театру відрізняються оригінальністю жанрів і різноманітністю костюмів та декорацій. За час існування трупа театру підготувала більше сотні спектаклів, які привертали увагу глядачів своїм творчим підходом до драматургії творів та високою виконавською майстерністю.

Підготувала: Галина Щербак