У СНУ ім. В. Даля відкрилася єдина на Луганщині лабораторія ливарних процесів

На базі кафедри промислового та художнього литва Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відкрилася унікальна в Луганській області Українсько-німецька науково-дослідна лабораторія ливарних процесів, створена за підтримки компанії «ArcelorMittal».

У церемонії відкриття лабораторії взяли участь ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко та представники німецького металургійного підприємства «ArcelorMittal» – інженер-металург Михаель Хюттер і спеціаліст відділу кадрів Сабріна Олтманн. Генеральний менеджер компанії Лутц Крюгер з особистої бібліотеки передав у подарунок кафедрі промислового та художнього литва СНУ ім. В. Даля книги за напрямом «Металургія».

«Наше головне завдання – підготовка молодих, освічених, ініціативних кадрів. Багаторічна співпраця з компанією «ArcelorMittal» втілилася в цю лабораторію, яка дозволить нам готувати найсучасніших фахівців на кращому обладнанні, – зазначив ректор СНУ ім. В. Даля Олександр Голубенко. – Я вдячний фірмі, співробітникам і вченим кафедри за проявлену ініціативу та досягнутий результат».

Під час урочистого заходу гостям презентували сучасне високотехнологічне ливарне обладнання лабораторії: відрізний верстат «Delta AbrasiMet», шліфувально-полірувальний верстат «Phoenix 4000», електронний мікроскоп «Olympus BX51M», а також спеціальне програмне забезпечення – систему обробки зображень «OmniMet».

Обладнання лабораторії дозволяє обрізати і відшліфувати необроблений виливок. Потім виливок розміщується в мікроскоп, що проводить сканування, а інформація про структуру матеріалу передається до комп’ютера, де проходить обробка за допомогою спеціального програмного забезпечення. Це дозволяє студентам в рамках дисципліни «Теорія ливарних сплавів» на практиці вивчати структуру ливарних сплавів.

Відкриття лабораторії ливарних процесів пройшло в рамках чотириденного робочого візиту німецької делегації «ArcelorMittal» до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Під час перебування у виші Міхаель Хюттер і Сабріна Олтманн провели співбесіду з 17 студентами 4-5 курсів таких напрямів підготовки як «Машинобудування», «Електротехніка та електротехнології», «Ливарне виробництво» та  «Метрологія». За результатами було відібрано шість далівців, які додатково проходили письмовий тест з німецької мови за професійним спрямуванням. Вибрані представниками компанії кращі два студенти отримають стипендії на піврічне стажування на підприємствах компанії.

«Ми дуже задоволені рівнем підготовки ваших студентів, – зазначив на відкритті лабораторії інженер-металург «ArcelorMittal» Міхаель Хюттер. – Вони добре володіють необхідними професійними знаннями. Обрані нами студенти з квітня 2013 року протягом шести місяців пройдуть у компанії стажування. Надалі ми плануємо продовжувати співпрацю».

Нагадаємо, що «ArcelorMittal» (Німеччина, м. Бремен) – одна з найбільших сталеливарних компаній світу, яка має потужне виробництво в таких країнах як Франція, Іспанія, Бельгія, Німеччина. У ній працюють близько 320 тисяч робітників. З них – близько 20 – випускники Далівського університету. Співпраця компанії та СНУ ім. В. Даля триває 10 років. Щорічно студенти кафедри промислового та художнього литва проходять переддипломну практику і стажування на підприємствах компанії «ArcelorMittal». У вересні цього року піврічну практику закінчили дві далівчанки.

Підготували: Галина Щербак, Наталія Осичнюк

На фото: Олександр Голубенко та  Сабріна Олтманн;