У СНУ ім. В. Даля відкрився Ресурсний центр зі сталого розвитку

На базі Інституту економіки та управління Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні відбулося відкриття Ресурсного центру зі сталого розвитку. Керівником Центру стала доцент кафедри економіки підприємства та управління персоналом – Інна Семененко.

Відкриття Ресурсного центру проходило у форматі круглого столу, на якому були присутні керівництво, робітники та студенти СНУ ім. В.Даля, представники проектів ПРООН, місцевих органів влади, бізнесу та інших громадських організацій міста Сєвєродонецька. Під час проведення цього заходу були представлені проекти Програми розвитку ООН, показано роботу Інституту економіки і управління з міжнародними програмами и проектами, обговорені питання розвитку місцевої громади, сталого розвитку Луганського регіону, соціальної відповідальності бізнесу та його зобов’язань у галузі екології, розглянута можливість співпраці університету з ПРООН, представниками влади, бізнесу, а також представлений план роботи Ресурсного центру зі сталого розвитку на 2016 рік.

Як зазначив у своєму виступі на конференції-відкритті директор Інституту економіки і управління Руслан Галгаш, ресурсний центр є результатом спільної роботи, і центр зацікавлений у співробітництві та відкритий до налагодження зв’язків з організаціями та підприємствами, які працюють у сфері сталого розвитку, засобами масової інформації та інформаційними агентствами, науково-дослідними інституціями, органами державного управління та місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об’єднаннями громадян.

Відкриття такого центру нарешті дозволить університету посісти належне місце у мережі ресурсних центрів зі сталого розвитку ПРООН, що працюють задля розвитку інститутів громадського суспільства у різних містах України. Ресурсний центр створює майданчик для співпраці університету із громадськими організаціями, бізнесом та місцевими органами влади в галузі забезпечення реалізації принципів сталого розвитку у різних сферах життєдіяльності українського суспільства в період критичного реформування. Плідна співпраця залучених сторін передбачає впровадження результатів значної кількості наукових досліджень в галузі сталого розвитку, що реалізуються, зокрема, в Інституті економіки і управління СНУ ім. В. Даля.

Просвітницьку діяльність Центру заплановано здійснювати шляхом реалізації проектів та проведення тренінгів, семінарів та інших заходів щодо розвитку соціальної, економічної і структурної перебудови регіону. Маючи на увазі провідну роль студентства у майбутньому впровадженні принципів сталого розвитку, в Центрі планується забезпечити участь аспірантів та студентів у конкурсах наукових праць та конференціях з проблематики сталого розвитку, організацію та проведення конференцій, круглих столів, навчальних та навчально-методичних семінарів та інших форм організації науково-дослідної роботи з проблематики сталого розвитку.

Центр відкритий до співробітництва також із сторонніми неурядовими організаціями в аспекті консультування щодо розробки проектів на отримання міжнародного фінансування, організаційної та методичної допомоги у здійсненні заходів з реалізації регіональних та інших цільових програм.