У СНУ ім. В. Даля відзначили «День режисера»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на базі інституту філософії та психології Далівський студентський клуб «Луганське філософське братство» організував презентацію-диспут «День режисера». Захід був присвячений п’ятдесятій річниці Дня народження культового режисера Квентіна Тарантіно.

Основною метою організаторів стало привернення уваги до особливостей режисерської роботи та філософської складової кожної авторської ідеї, втіленої у кінематографі. У рамках заходу було зроблено декілька доповідей, які супроводжувалися візуальними презентаціями та відбулося їх обговорення. Кожен міг стати доповідачем і презентувати роботи найталановитішого, на його думку, режисера. Для цієї зустрічі студенти підібрали персоналії Вуді Алена, Хаяо Міадзакі та звісно Квентіна Тарантіно, постать якого і надихнула ЛФБ на проведення такого заходу. Головна та найяскравіша доповідь, яка була присвячена Тарантіно та його фільмам мала назву «Естетика крові та філософія помсти», у ній розтлумачувався глибокий філософський зміст сценарно-постановчих прийомів режисера.

Зазначимо, що Луганське Філософське Братство – студентська молодіжна організація, що організована на базі інституту філософії та психології у вересні 2012 року за ініціативою далівських активістів. На даному етапі до її складу входять 25 постійних членів, але долучитися може кожен охочий. Метою ЛФБ є популяризація філософії та її основних течій, привернення молоді до науки та мистецтва в цілому. Діяльність клубу полягає у проведенні різнопланових заходів: конференцій, лекцій, виїздних засідань, інтерактивних акцій та співпраці з іншими подібними організаціями. Формат презентації-диспуту для «Дня режисера» був випробуваний вперше, але його успішність переконала ЛФБ зробити такі зустрічі регулярними.

Підготувала : Ірина Лебедь