У СНУ ім. В. Даля відзначили найкращих науковців Луганщини

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулися урочистості до Дня Науки. Участь у заході взяли керівники Луганської обласної ради та Луганської обласної державної адміністрації, а також керівники та представники навчальних закладів та наукових установ Луганщини.

«Зараз у науковому світі з’являється багато талановитих молодих людей зі свіжим поглядом на світ, проте вчені з солідним досвідом роботи не відходять на другий план, – зазначив перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Едуард Лозовський. – Саме завдяки цьому поєднанню молодості та досвіду Луганщина посідає одну з провідних позицій в Україні у сфері наукових інновацій та прикладної науки. Сьогодні я хочу побажати всім нашим вченим натхнення, свіжого погляду на світ та досягнення нових висот».

На святі за високий професіоналізм та вагомий внесок в розвиток регіональної науки грамотами Луганської  ОДА та Луганської обласної ради були відзначені провідні науковці основних вишів Луганщини. Серед далівців дипломи отримали завідувач кафедрою оподаткування Тетяна Калінеску, декан факультету комп’ютерної та електронної техніки та факультету комп’ютерної інженерії Технологічного інституту  Олександр Рязанцев та кандидат технічних наук, доцент кафедри метрології Андрій Кірєєв.

Також відбулося нагородження переможців обласного конкурсу робіт молодих вчених. Дипломи у номінаціях «За розроблення та впровадження нової техніки, матеріалів і технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань» та «За наукові досягнення, які сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих і технічних наук, що позитивно впливають на суспільний прогрес і утверджують авторитет регіональної науки» вручив перший заступник голови Луганської обласної ради Євген Харін. До числа переможців у другій номінації конкурсу  увійшли троє далівців: доцент кафедри оподаткування Ганна Ліхоносова (за роботу «Самоорганізація підприємств: тенденції соціалізації економіки»), а також представники кафедри залізничного транспорту  – доцент Олена Ноженко і молодший науковий співробітник Володимир Ноженко (за роботу «Підвищення безпеки руху та енергоефективності залізничного транспорту поліпшенням фрикційної взаємодії доточкового контакту  «колесо-рейка»).

Продовжилася церемонія нагородження врученням почесних грамот від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської облдержадміністрації. Від СНУ ім. В.Даля на сцену були запрошені завідувач кафедрою соціальної та практичної психології Наталія Завацька та директор Інституту прикладної механіки і матеріалознавства, завідувач кафедрою процесів обробки матеріалів, верстатів та інструментів Володимир Соколов. Завершальним етапом святкувань стало нагородження студентів – переможців щорічного обласного конкурсу дослідницьких робіт з краєзнавства. У цьому науковому змаганні далівчанка  Ілона Лисенко  виборола друге місце.

Підготувала: Ірина Лебедь