У СНУ ім. В. Даля відзначили річницю визволення Луганська

У Музеї історії та досягнень Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшов Урок мужності, присвячений 70-річчю визволення Луганська від німецько-фашистських загарбників.

У заході взяли участь студенти філологічного факультету, факультетів математики та інформатики, комп’ютерних систем і технологій, а також навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій СНУ ім. В. Даля. Далівці Тетяна Шестопалова, Анастасія Лісовина, Аліна Живолуп, Сергій Рибальченко, Сергій Кальмуцький та Сергій Юхневич представили шість  доповідей про життя Луганська в роки Великої Вітчизняної війни, підпільний партизанський рух, масові розстріли фашистськими загарбниками мирного населення Луганщини,  а також про студентів та викладачів Луганського машинобудівного інституту, які брали активну участь у визволенні міста від окупантів. Наочним підтвердженням слів студентів стала презентація фотографій Луганська періоду ВВВ.

«Ми повинні пам’ятати про те покоління, в житті якого були страшні роки війни, адже це – наша історія, – зазначила директор Музею історії та досягнень СНУ ім. В. Даля Наталія Савченко. – При підготовці доповідей студенти використовували матеріали з документальної повісті «За порогом скорботи» нашого земляка Віктора Сурата, а тому змогли не лише оцінити історичні офіційні факти, але й перейнятися розповідями очевидців, уявити, як вони жили в  роки ВВВ».

Нагадаємо, що німецькі війська увійшли в Луганськ 17 липня 1942 року.  Місто було повністю звільнено 14 лютого 1943 року.

Підготувала: Наталія Осичнюк