Print

У СНУ ім. В. Даля відзначили Всеукраїнський День відповідальності людини

 

Кафедрою педагогіки СНУ ім. В. Даля (у особі доцентки Ірини Сафонової) і Центром розвитку кар’єри та підтримки підприємництва в режимі онлайн було проведено лекцію «Виховання відповідальності особистості як умова виживання людства», присвячену Всеукраїнському Дню відповідальності людини.

Постанову про його відзначення Верховна Рада України ухвалила влітку 2021 року й призначила його відначення щорічно 19 жовтня. Цю дату було встановлено на честь дня народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива його встановлення належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.

До онлайн-заходу долучились здобувачі вищої освіти університету, викладачі, співробітники, молодь, відвідувачі BIBLIOHUB – молодіжного простору, що діє на базі Лисичанської центральної бібліотеки.

BIBLIOHUB – це інноваційна багатофункціональна молодіжна платформа з сучасними меблями, офісним, медійним та музичним обладнанням, що створена в Лисичанську в межах проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

На лекції було акцентовано увагу на тому, що у перші  роки XXI століття ми опинилися втягнутими в процес глибокої і незворотної трансформації. Кризи, війни й насильство є симптомами корінного цивілізаційного зрушення – макрозрушення. Ця проблема вимагає обов'язкового вирішення. У  цьому контексті відповідальність розглядається  як  здатність і прагнення дати відповідь світу на кинутий виклик.

Також було розглянуто особливості Декларації відповідальності людини, пропонованої Богданом Гаврилишиним та особливості поглядів на це питання представників світової вченої спільноти.


✅ Долучайтесь до далівської спільноти на офіційних каналах комунікації університету snu.edu.ua:

Твій шлях до успіху починається тут!