У СНУ ім. В. Даля впроваджують ефективні методи боротьби зі шкідливими звичками

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля використовують нові методи виховної роботи студентів, спрямованої на пропаганду здорового способу життя. Добрий приклад у цьому подає факультет логістики. У співробітництві зі спеціалістами у галузі лікування та профілактики шкідливих звичок куратори провели кураторські години в усіх групах, особливу увагу приділивши першокурсникам, оскільки у більшості вони прийшли зі школи та у стінах університету одразу отримали забагато свободи. «Головним чинником таких методів стало те, що шкідливі звички, – це велика проблема сучасної молоді, проблема всього нашого суспільства. І неможна закривати на це очі, – розповів заступник декана факультету Юрій Сьомін. – Ми, дорослі, бачимо молодь на літніх площадках з пляшкою пива, сигаретою. Наше завдання – розповісти їм, як це шкідливо, які це має наслідки». Ідею підтримали студенти – до вирішення проблеми залучилася студентська рада. Спільними зусиллями на факультеті організували декілька спортивних секцій, розклеїли повсюди інформаційні листівки-заклики, почали організовувати спільні походи до театру, ковзанки тощо. Зараз виховна робота спрямована не тільки на профілактику шкідливих звичок. Акцент зроблено на правила етикету – мову спілкування, етику поведінки. До подібних методів виховної роботи зі студентами залучилися всі факультети університету. «Для того, щоб виховна робота була ефективною, ініціатива має йти з низу, від студентів, – зазначив Юрій Сьомін. – Ні в якому разі не за наказом деканату. Тоді це буде мотивовано та ефективно».