У СНУ ім. В. Даля вшанували пам`ять учасників «Молодої гвардії»

На юридичному факультеті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «…И не в шурф их бросали, а в наши сердца», присвячена 70-річчю створення організації «Молода гвардія».

«У жорстоких тортурах та муках загинуло більше 100 молодогвардійців, які врятували наші життя та Вітчизну, – зазначила декан юридичного факультету доктор  юридичних наук, професор Лідія Лазор. – Сьогодні я бажаю вам не тільки творчих успіхів у проведенні конференції, але й тієї любові до нашої Вітчизни та наснаги, яку мали молодогвардійці».

У науковому заході взяли участь студенти, що вивчають історичні та юридичні науки, а також молоді вчені Далівського університету та декількох російських вишів –  Орловського державного університету, Курського державного університету, Південного федерального університету (м. Ростов-на-Дону) та Волгоградського державного соціально-педагогічного університету. Усього на конференції було представлено близько 70 доповідей.

У ході роботи студенти та молоді вчені обговорили питання створення та діяльності молодіжної підпільної організації «Молода гвардія», розглянули особливості та проблеми стихійного опору луганської молоді нацистському режиму, заслухали доповіді про дітей-героїв Великої Вітчизняної війни та окреслили основні напрямки патріотичного виховання сучасного молодого покоління. Також до уваги учасників конференції було запропоноване невелике театралізоване дійство про діяльність та побут учасників «Молодої гвардії» під керівництвом доцента кафедри правознавства Далівського університету, кандидата юридичних наук Юлії Івчук.

Нагадаємо, що молодіжну підпільну організацію «Молода гвардія» було створено влітку 1942 року в місті Краснодон. До її складу входило близько 110 хлопців та дівчат, що розповсюджували листівки із закликом не підкорятися німецьким окупантам, вели диверсійну діяльність та підпалили біржу праці, врятувавши таким чином близько 2000 мешканців міста від вивезення до Германії. У  січні 1943 року організацію було викрито, а більшість її учасників вбито.

Підготувала: Наталія Осичнюк