Print

У СНУ ім. В.Даля вшанували пам’ять загиблого випускника

 

Він заплатив смертю за життя і пішов у вічність. В учбовому корпусі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля урочисто відкрили меморіальну дошку, присвячену пам’яті випускника СТІ Юрія Гуртяка, який добровольцем пішов на війну, два роки воював за України, був командиром-розвідником батальйону «Айдар»  і загинув 11 липня 2016 року.

На заході були присутні рідні і друзі Юрія Гуртяка, побратими, військовослужбовці Сєвєродонецького міського військового комісаріату, волонтери, студенти, співробітники, викладачі, керівництво університету.

 

img_0006

 

Юрій закінчив інститут 10 років тому, але його тут пам’ятають досі. Проникливими спогадами і настановами для молоді поділилися завідувачі кафедр Інституту інженерії Заіка Раїса Григорівна і Архіпов Олександр Геннадійович.

 

img_0042

 

У Юрія було багато друзів, вони дружили сім’ями, спілкувалися з батьками одне одного. І біда в них сталася одна на всіх, коли Юри не стало. Своїми спогадами поділилася сестра друга Юрія Валентина Сєк.

 

img_0012

 

На захід приїхали і старобільчани – побратими і волонтери, які особисто знали Юрія. Одна з них, Надія Нещерет, прочитала свій вірш, присвячений Юрію і написаний відразу після його загибелі:

 

Не чекайте мене, матусю,

Навесні чи осінньої днини.

Я додому не повернуся –

Я загинув за Україну.

 

Ти пробач мене, доню рідненька,

Я не знаю, як це сказати,

Лише з неба на тебе дивлюся.

Я загинув за Україну!

 

Люба, мила, кохана дружино,

Ми ж так мріяли ще й про сина!

Ти пробач за нездійснені мрії.

Я загинув за Україну!

                 …

 

img_0009

 

Усі герої цього вірша були присутніми на заході і почули багато добрих слів про сина, чоловіка, батька. Зі словами вдячності звернувся до батька Героя – Гуртяка Олександра Івановича – перший проректор університету Марченко Дмитро Миколайович.

 

img_0001

 

Право відкрити меморіальну дошку було надано студенту Інституту економіки і управління нашого університету, побратиму Юрія Гуртяка Дмитру Бєльдіну. Саме йому довелося виносити тіло загиблого розвідника з поля, на якому він підірвався на мині.  

 

img_0032

 

Вічна пам’ять гідному синові своїх батьків і України!