У СНУ ім. В. Даля вшанували подвиг героїв Сталінградської битви

На базі Інституту юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Подвиг в Сталінграді – шлях до великої перемоги», присвячена 70-річчю Сталінградської битви та визволення Луганщини від нацистського поневолення.

«Я бажаю, щоб сьогодні ви не тільки мали змогу поринути в історичне минуле нашого народу, але й перенести подвиги героїв Сталінградського бою в сучасність, – звернулася до учасників конференції заступник директора Інституту юриспруденції та міжнародного права СНУ ім. В. Даля з науково-дослідної роботи кандидат юридичних наук, доцент  Галина Капліна. – Наша країна наразі шукає шляхи свого патріотичного розвитку, і це сьогодні – головний стратегічний напрям».

У роботі наукового заходу взяли участь представники Далівського університету, а також вишів Волгоградської, Белгородської та Воронезької  областей Російської Федерації. Конференції передувала художньо-творча частина: студенти СНУ ім. В. Даля у військовому вбранні зачитали вірші на воєнну тематику, а також заспівали відому пісню «Катюша».

Тема конференції та наукового пошуку актуальна та має велике значення, адже перемога радянських військ у Сталінградській битві суттєво змінила подальший хід Великої Вітчизняної та Другої світової війни, давши поштовх  розвиткові Руху Опору на території всіх європейських держав, окупованих фашистськими загарбниками.