У СНУ ім. В. Даля визначили кращих серед школярів знавців правознавства (ВІДЕО)

На базі Інституту юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля вперше відбувся Обласний Турніру з правознавства серед команд учнів середніх навчальних закладів, присвячений Всеукраїнському тижню права.

У змаганнях взяли участь одинадцять команд по п’ять учнів,  що представили Луганську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №16, Луганську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №20, Луганську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №25, Луганську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №5, Луганську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №11, Луганський НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – гімназія №30», Луганський НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – гімназія №42», Луганську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №56 ім. К. Кутового (м. Щастя), Миколаївську загальноосвітню школу (Станично-Луганський район), Луганський багатопрофільний ліцей та Луганський коледж будівництва, економіки та права. Також за перемогу боролася команда першокурсників Інституту юриспруденції та міжнародного права СНУ ім. В. Даля.

«Різноманіття учасників нашого Турніру демонструє зацікавленість молоді подібними заходами, бажання вивчати правознавство, – зазначила директор Інститут юриспруденції та міжнародного права доктор юридичних наук, професор Лідія Лазор. – І це цілком зрозуміло, адже в сучасних умовах мати юридичну освіту – значить мати можливість знайти престижне місце роботи, розкрити власні таланти та застосувати свої здібності на практиці».

У півфіналі Турніру учасники  боролися за перемогу в двох турах: у першому вони по черзі усно відповідали на питання, а другий тур являв собою письмову роботу, обмежену за часом. За тематикою ці завдання охоплювали сфери теорії держави та права, а також конституційного, цивільного, сімейного, трудового, адміністративного, кримінального та фінансового права.

За результатами змагань до фіналу вийшли шість команд. Щоб отримати звання найкращих, учасники мали намалювати плакат на правову тематику та роз’яснити деякі правові терміни,  а завершив боротьбу конкурс капітанів.  За результатами гри переможцями стала команда Луганського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – гімназія №42», друге місце посіли учні Луганської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №56 ім. К. Кутового (м. Щастя), а третіми стали представники Луганської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20.

Підготувала: Наталія Осичнюк