У СНУ ім. В. Даля визначили шляхи підвищення ефективності соціальної роботи в регіоні

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася відкрита регіональна науково-практична конференція «Соціальна робота: шляхи забезпечення ефективності».

Ініціатором конференції виступив Навчально-науковий інститут праці та соціальних технологій СНУ ім. В. Даля спільно з Департаментом соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації, Рубіжанським індустріально-педагогічним технікумом і Луганським коледжем будівництва, економіки та права. У заході взяли участь понад 230 вчених, керівників та працівників соціальних установ і фондів, пенітенціарних закладів, представників громадських організацій та волонтерського руху, реабілітаційних центрів, викладачів і студентів з Києва, а також Луганської, Донецької, Чернігівської, Запорізької, Львівської та інших областей.

«Ми прагнемо до того, щоб кожна людина, яка потребує підтримки та соціального захисту держави, отримувала її в повному обсязі, цілеспрямовано та професійно, – зазначила у вітальному слові начальник Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук. – Тому дуже важливо, щоб наука і практика тісно взаємодіяли. Наприклад, на базі нашого департаменту створено науково-практичний комплекс, в рамках роботи якого ми тісно співпрацюємо з викладацьким складом та студентами СНУ ім. В. Даля».

Учасники конференції представили свої наукові доповіді на пленарному засіданні, а також у трьох секціях – «Психологічні аспекти ефективної соціальної роботи», «Соціологія та соціальна робота: міждисциплінарний діалог», «Теоретичні та прикладні аспекти соціальної роботи як основа її ефективності». Серед найбільш важливих і актуальних питань, піднятих учасниками конференції, – стан сучасного ринку праці та проблема безробіття в Україні, організація соціального забезпечення та соціального захисту населення, підготовка та перепідготовка фахівців соціальної сфери, використання інноваційних соціальних технологій у роботі з різними групами клієнтів та ін. Крім теоретичного обговорення нагальних питань соціальної сфери та обміну практичним досвідом на засіданнях конференції, гості Далівського університету взяли участь у наукових дискусіях на круглому столі «Соціальна політика держави: шляхи ефективної реалізації» та відвідали кілька майстер-класів.