У СНУ ім. В. Даля визначили відмінності жіночої та чоловічої впевненості в собі

На базі кафедри психології Інституту філософії і психології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася Х науково-практична конференція «Соціально-психологічні проблеми гендерної стратифікації суспільства».

У конференції взяли участь 110 студентів, викладачів, управлінців у сфері освіти, психологів-практиків та вчених з Луганська, Дніпропетровська, Миколаєва, Києва, Феодосії, Полтави та Іваново (Росія). Зазначимо, що представники Іванівського центру гендерних досліджень, сформованого на базі Іванівського державного університету, вперше взяли участь у роботі наукового заходу. Разом з вченими кафедри психології Далівського університету вони планують проведення сумісних  проектів в галузі гендерних досліджень.

«За десятирічну історію проведення цієї конференції ми накопичили багатий досвід дослідження дуже важливої проблеми  – гендерної стратифікації сучасного суспільства, – зазначила завідувач кафедрою психології СНУ ім. В. Даля кандидат психологічних наук, доцент Юлія Бохонкова. – Ця проблема виникла ще за часів Античності, але досі не була вирішена, що ще раз підкреслює її актуальність. Я бажаю всім учасникам конференції плідно попрацювати, отримати новий досвід та зарядитися позитивними емоціями».

Учасники представили та обговорили доповіді у двох секціях – «Актуальні проблеми гендерних досліджень в сучасних умовах розвитку суспільства» та «Гендерний підхід у навчанні та вихованні». Завершилася робота конференції проведенням майстер-класів. Їхні відвідувачі змогли на практиці розвити конструктивні навички взаємодії чоловіків та жінок, розкрити ресурси жіночності, ознайомитись з особливостями дитячо-батьківських стосунків в нормі та патології, методиками гармонійного виховання дитини.

Однією з найбільш цікавих доповідей була робота викладача кафедри соціальної та практичної психології Далівського університету Ольги Мітічкіної «Гендерні відмінності впевненості в собі». Вчена зазначила, що для жінок важливим є відчуття внутрішньої впевненості, а для чоловіків – її зовнішні прояви, вміння демонструвати впевненість. Також далівчанка розповіла про особливості різних типів рішучості –  розумну, ситуативну, імпульсивну, особистісну та вольову. Цікавим акцентом доповіді Ольги Мітічкіної була наочна демонстрація видів поведінки та проявів впевненості чоловіками та жінками в різних побутових обставинах   на прикладах відомих фільмів.

За підсумками конференції була прийняте рішення щодо подальшої розробки гендерної проблематики в руслі забезпечення гендерної інформаційно-просвітницької, консультаційної та освітньої діяльності як на рівні навчальних закладів, так і на рівні різних підприємств. Така робота сприятиме підвищенню рівню обізнаності керівників стосовно прав, можливостей, соціально-економічних, управлінських та психологічних питань у сферах проблем гендеру.