Print

У СНУ ім. В.Даля визначили вісімнадцять переможців у конкурсі, присвяченому Козаку Луганському

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля підбили підсумки конкурсу творчих робіт «Где родился, там и пригодился», присвяченого 210-річниці народження нашого славетного земляка, лексикографа, етнографа, лікаря, морського офіцера, інженера, зоолога, автора «Толкового словаря живого великорусского языка» та «Пословиц русского народа» – Володимира Івановича Даля та 10-річчю з дня присвоєння імені Козака Луганського університету. Всіх переможців особисто привітали та нагородили на традиційних зустрічах на великій перерві. 

Творчий конкурс проводився протягом листопада за двома видами: літературний жанр (есе, вірш, байка, оповідання, переклад, пісня тощо) та твори прикладного мистецтва (художнє литво, символіка про Володимира Даля, малюнки, фотографії, плакати тощо). Студенти, професорсько-викладацький склад, співробітники університету представили індивідуально або колективно різні види творчих робіт, загальна кількість яких становила 150. В День народження Володимира Даля – 22 листопада, першим заходом, присвяченим цій даті в СНУ ім. В.Даля стало відкриття в Музеї історії та досягнень університету виставки творчих робіт учасників конкурсу. На ці роботи протягом двох тижнів приходили подивиться всі охочі.

Оцінювало роботи журі, до складу якого ввійшли кваліфіковані експерти з естетики, філології, музейної справи, виховної роботи. Вони оцінювали насамперед художньо-естетичний рівень виконання роботи. Далівці, на думку членів журі, проявили себе в цьому конкурсі талановитими, творчими та креативними – в кожній роботі відчувається любов до своєї alma-mater. Найактивнішу участь у конкурсі взяли студенти та викладачі філологічного факультету, факультетів інноваційної економіки та кібернетики, природничих наук, математики та інформатики. Кожен з деканів отримав почесні дипломи та подарунки. Роботи учасників, що перемогли, відзначено грамотами та цінними призами. Визначено вісімнадцять переможців, серед яких як окремі студенти та викладачі, так і творчі групи.

Перемогли у конкурсі студенти факультету математики та інформатики, що підготували повнокольоровий «Календар Володимир Даль: від кадета до вченого». В ньому на кожному місяці міститься фотографія та сторінка життя Володимира Даля (ідея – Артем Нагайцев, дизайн – Сергій Ковальський). Також стали переможцями студенти кафедри психології, які представили на конкурс кольоровий «Тлумачний календар», що містить до кожного місяця року відповідно підібраний вислів Козака Луганського.

Серед переможців і доцент кафедри управління проектами та прикладної статистики, кандидат технічних наук Олексій Садовніков. Він – член Міжрегіональної спілки письменників України, керівник «Клубу друзів поезії» СНУ ім. В.Даля. Під його керівництвом були видані збірки поезії «Далевские литературные вечера» та «ВНУки Даля». Приймаючи вітання з перемогою, Олексій Андрійович прочитав усім привітання: «Пусть этот день несет вам только счастье, пусть будет весь как первые цветы! Живите дорогие, в мире и согласье, пусть осуществляются все ваши мечты»

Значну увагу журі привернули роботи студентів міжнародного факультету (керівник роботи – Ірина Сафонова), які представили вірші та есе, що описують їх знайомство з постаттю Володимира Даля та враження від його творчості. Масштабно до участі підготувалися на кафедрі фізики – тут оформили аудиторію імені Володимира Даля, де розмістили фотографії, книжки, картини, а також інформаційно-довідникову інформацію, згруповану за різними темами: «Роки, проведені в Оренбурзі», «Літературний спадок», «Даль та медицина», «Міст через Віслу», «Сім’я» тощо. В цьому кабінеті проводяться екскурсії, конференції та кураторські години.

Серед переможців цікавою є експозиція до казки «Старик-годовик», зроблена студентом факультету інноваційної економіки і кібернетики Денисом Вакуленко. «Це скульптура в форми книги, на якій барельєфом виліплені два старці, один з них представляє зиму, другий – літо, – розповів переможець. – Я зробив цю композицію власноруч, із пластиліну. Цим матеріалом я працюю з дитинства. Аби скульптура мала вид, я вкрив її водоемульсійною фарбою, а потім для кольору наніс гуаш».

Перемогу в конкурсі також отримали студенти філологічного факультету, які зробили повний літературний переклад біографії Володимира Даля на сім мов: українську, англійську, німецьку, китайську, іспанську, французьку та арабську мови (керівник роботи – кандидат педагогічних наук Ольга Крсек). Крім рідного університету, перекладений текст подарували також Літературному дому-музею Володимира Даля. Студенти ж цього факультету зробили літературний переклад чотирма мовами оповідання Козака Луганського «Братец и сестрица» (керівник проекту – кандидат педагогічних наук Світлана Барилко). Зараз це оповідання можна прочитати на англійській, німецькій, французькій та іспанській мовах. 

Студенти-переможці факультету комп’ютерних наук і технологій Максим Дудкін та Катерина Мішаріна розробили веб-ресурс «Володимир Іванович Даль – Козак Луганський» www.dal.snu.edu.ua (керівник проекту – Олександр Кушнарьов). Перемогу здобули і старші викладачі кафедри іноземних мов Тетяна Міщенко та Тамара Ряннель, що зробили літературну обробку восьми методичних рекомендацій для використання у навчально-виховному процесі тощо.

У конкурсі перемогли і дві стіннівки. Перша – намальований портрет Володимира Даля студентки філологічного факультету Дар’ї Лукашенко, а друга – стіннівка з фотографіями студентів факультету менеджменту (Максима Снаговського та Марії Сердюкової, фотограф – Ольга Сафарова, вірші – Олександр Атанов). Також перемогу в конкурсі здобула композиція «Робочий стіл В.І.Даля» студентів філологічного факультету Яни Савчук та Ольги Дебелої, що представляє собою мініатюру робочого стола Козака Луганського, на якому міститься чорнильниця, перо, листки паперу, фотографія сім’ї тощо.

«Ми провели цей конкурс з метою виявлення, підтримки та заохочення найбільш обдарованої і талановитої молоді та співробітників університету. Також важливо розширення та поглиблення загальнокультурної і професійної підготовки студентської молоді, формування поваги до особистості великого земляка, розуміння взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього свого краю та держави, – відзначила на нагородженні проректор з науково-педагогічної роботи професор Галина Щедрова. – Конкурс творчих робіт «Где родился, там и пригодился» буде в нашому університеті традиційним. Тож запрошуємо до участі в ньому у наступному році!».

 

Підготувала Галина Щербак