У СНУ ім. В. Даля знають, як виховати в студентів почуття толерантності

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася презентація клубу «Толерантність», заснованого силами Інституту духовного розвитку людини та  кафедри педагогіки з метою підвищення рівня толерантності в студентському та молодіжному середовищі.

«Усі ми – люди, і володіємо унікальною властивістю – духовністю.  Ця духовність є в тому, щоб ми поважали та цінили один одного. В основі нашого клубу має лежати найголовніша якість – любов до людини, до всього живого, він допоможе нам жити в дружбі та любові. Якщо ми об’єднаємо наші зусилля, то зможемо зробити цей світ ще прекраснішим», – зазначила у вступному слові завідувач кафедрою педагогіки Далівського університету професор Галина Шевченко.

Проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля професор Валерій Дядичев розповів присутнім, що кількість  іноземних студентів та аспірантів з кожним роком зростає, а в 2012 році на навчання до університету з’їхалося близько 1100 студентів з 46 країн світу. Валерій Володиславович зазначив, що в Далівському університеті немає конфліктних ситуацій між українськими та іноземними студентами, та наголосив на важливості встановлення діалогу між представниками різних культур та національностей. «Відкриття цього клубу об’єднає наші зусилля з покращення взаємовідносин між представниками різних віросповідань, національностей, континентів», – зауважив проректор.

Ініціативу заснування клубу підтримали учасники Луганської обласної організації «Студентське Братство Луганської області». Основними задачами діяльності «Толерантності» є організація та проведення наукових досліджень та заходів (круглих столів, конференцій, дискусій, тренінгів) у сфері толерантності та міжкультурної комунікації з залученням до них вчених, викладачів вишів, представників ЗМІ та громадських організацій.

Основоположник клубу кандидат філософських наук, доцент кафедри  педагогіки Далівського університету Сейфулла Рашидов зазначив, що з 2007 року  в луганському студентському середовищі почалося зростання ксенофобських настроїв, яке можна пов’язати зі зниженням рівня життя.

«Ксенофобія – це дуже актуальна проблема. Кількість іноземних студентів постійно зростає, а встановлення поважних відносин один до одного в нашій країні стає все складнішим, – зазначив Сейфулла Фейзуллайович. –  На жаль, соціальні інститути часто відіграють у цьому негативну роль, а не позитивну».

Організатори клубу мають намір в майбутньому проводити урочисті заходи до Міжнародного дня студента, Міжнародного дня рідної мови та Дня української писемності. Також планується провести свято до Міжнародного дня толерантності, під час якого місцеві студенти та студенти-іноземці створять живий цеп – символ об’єднання, дружби та  сприйняття різних культур.

Підготувала: Наталія Осичнюк