У СНУ ім. В. Даля зустрілися провідні дослідники Голодомору

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла презентація документального фільму про події Голодомору 1932-33 років, присвячена 75 роковині цих трагічних подій. Фільм «Час темряви» до Луганська привезли представники Асоціації дослідників Голодомору в Україні. Фільм складається з задокументованих фото- та відео- матеріалів з архівів, розповідей очевидців тих трагічних подій. Голодомор в Україні не визнавався до 1987 року. Вже більш п’ятнадцяти років Асоціація дослідників Голодомору в Україні веде роботу по збору інформації щодо кількості загиблих, місць поховання тощо. «Це була страшна трагедія для українського народу, – розповіла виконавчий директор Асоціації дослідників Голодомору в Україні Наталія Суходольська. – Сьогодні ніхто не може точно сказати скільки людей загибло. Ця цифра коливається міх сімома та чотирнадцятьома тисячами загиблих. Кожна родина під час Голодомору в Україні втратила рідних та близьких людей. Особливо страшно те, що протягом двох років люди помирали повільно та у страшних муках». Свідчення Голодомору активно досліджують і на Луганщині. Голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні, викладач філологічного факультету доцент Ірина Магрицька особисто обстежила біля двохсот сіл та зібрані матеріали вмістила у декілька книжок. У Луганську планується зведення пам’ятнику жертвам Голодомору. «Ми зібрали сьогодні наших однодумців – дослідників цієї теми, викладачів, студентів, – розповіла голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні. – Люди повинні знати свою історію. Оскільки без знання помилок минулого у нації нема майбутнього».