Print

У співробітництві СНУ ім. В.Даля з Німеччиною відкриваються нові перспективи

 

Ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Олександр Голубенко та Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в місті Донецьку Клаус Ціллікенс обговорили розширення співробітництва вишу з підприємствами та навчальними закладами Німеччини.

Консульство почало свою роботу три місяці назад. За словами пана Клауса Ціллікенса, там зараз працюють усього п`ять чоловік. За рік планується розширення штату, видача віз, активна робота з підприємствами та навчальними закладами. «Східна Україна має потужний потенціал культури та освіти, – відзначив Клаус Ціллікенс. – Я дуже здивувався, коли довідався, що Далівський університет має налагоджене співробітництво з підприємствами різного масштабу та форми власності. Такий діалог – успіх освіти та в майбутньому економіки всієї країни».

З обговорюваних питань на зустрічі – підвищення мотивації вивчення німецької мови школярами та студентами. Консульство в співробітництві з навчальними закладами Східної України може успішно розвивати подібні міжнародні культурно-освітні зв`язки. Ректор університету професор Олександр Голубенко запропонував для рішення цього питання піти шляхом вдосконалення роботи центру з вивчення німецької мови, що діє в університеті. В основі ідеї лежить проект, згідно з яким викладання веде носій язика. За таким принципом в Далівському університеті працюють Польський та Чеський центри мови та культури.

Співробітництво Далівського університету з Німеччиною активно ведеться вже кілька десятиліть. Наприклад, організовано навчальну практику та спільні дослідження на таких потужних підприємствах як Arcelor Mittal (Бремен). Крім того, з Магдебурзьким університетом імені Отто-фон-Гюрике, Школою економіки (м. Бремен), Технічним університетом міста Дрезден, Інститутом мовних комунікацій (м.Дюссельдорф) проводиться обмін вченими, студентами, навчання в аспірантурі та докторантурі.