У стінах Університету моделювали Організацію Об’єднаних Націй

Благодійний фонд «Восток-SОS» (Київ, Україна) за підтримки Mondo (Таллін, Естонія) у приміщенні СНУ ім. В. Даля провів освітній захід «Модель ООН у Луганській області».

Модель ООН — це наукова конференція та водночас рольова гра, в ході якої студенти та школярі відтворюють діяльність органів цієї організації, набувають дипломатичних, лідерських, ораторських навичок та вмінь знаходити компроміс у суперечливих питаннях.

У заході взяли участь 40 учнів з восьми шкіл області, які пройшли відбір за найкращими есе на тему: «Роль міжнародних організацій у розвитку громадянського суспільства». 40 країн світу у Моделі представляли учні шкіл Сєвєродонецька, Лисичанська, Комишувахи. Валуйського, Нещеретова, Старобільська.

Протягом трьох днів діти перетворювалися на дипломатів і навіть змінювали громадянство, щоб найточніше відтворити діяльність двох комітетів ООН — Ради Безпеки та Економічної і соціальної ради.

Допомагали юним оонівцям та надихали їх заступник голови Луганської ОДА Ольга Лішик; представник ООН в Луганській області, координатор освітнього напрямку БФ «Восток-СОС»  Юлія Кішенко; експерти Львівського інституту суспільних ініціатив Віталій Сергійчук і Віктор Петров; заступник директора Департаменту-начальник управління освіти і науки Луганської обл., в.о. директора Тетяна Ткачова;  педагоги закладів освіти Луганської обл.