У світовому рейтингу вузів Далівський університет майже на дві тисячі пунктів поліпшив свій показник

За результатами чергового рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities, який вибудовується для університетів світу дослідницькою групою з Іспанії, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля за п’ять років участі в рейтингу підвищив свій результат майже на дві тисячі пунктів. Зараз СНУ ім.В.Даля – лідер по інтернет-присутності серед вузів Луганщини.

З 21 тисячі університетів і навчальних закладів світу, проаналізованих у серпневому міжнародному рейтингу Webometrics, Луганський виш зайняв 3636 позицію, таким чином, поліпшивши свій результат практично на 2 тисячі пунктів. У національному рейтингу Далівський університет серед вузів області показав кращий результат, випередивши на тисячі пунктів інші вузи.
«Політика нашого вузу в мережі інтернет спрямована на плідну наукову співпрацю між науковцями та реалізацію перспективних інноваційних проектів, – зазначив ректор університету професор Олександр Голубенко. – Показник успішності вузу в рейтингу Webometrics – важливий показник прогресивності вищого навчального закладу. Вузи сьогодні не можуть бути повноцінними університетами, якщо вони не володіють інтернет-технологіями».
Методологія рейтингу дозволяє оцінити науково-дослідні досягнення університетів. Одним з вагомих параметрів при цьому є цитування числа публікацій, знайдених за допомогою системи пошуку повнотекстових наукових публікацій всіх форматів і дисциплін Google Scholar. Дійсно, науково-дослідна робота вузів є критерієм, який використовується при ранжируванні вузів у всіх рейтингах. Так, за критерієм «Якість наукової та науково-технічної діяльності», за версією Міністерства освіти і науки України, СНУ ім.В.Даля займає третю сходинку в Україні після Київського національного університету імені Т.Шевченка та Харківського національного університету імені В. Каразіна.
Ще однією головною якісною характеристикою виший школи, що впливає на формування рейтингів, є кваліфікація викладачів. За цим параметром виш має один з кращих в країні показників. Зараз у Далівському університеті знання студентам передають близько 200 докторів наук, професорів і понад 750 кандидатів, доцентів. Це істотно впливає на рівень підготовки випускників. Тому не дивно, що в недавньому рейтингу газети «Кореспондент», який оцінював успішність випускників університетів у державній службі, Далівський університет увійшов до ТОП-25 кращих.
Нагадаємо, що СНУ ім.В.Даля з 2010 року має статус самоврядного автономного дослідницького університету. Високий рівень якості освіти та дослідницької діяльності співробітників і студентів підтверджені численними дипломами та грамотами на виставках і конкурсах. Тільки минулого року на виставках було представлено 34 експонати і отримано 11 золотих і 16 срібних медалей.