У Сєвєродонецьку пройшов третій тур всеукраїнської олімпіади з інформатики

В Технологічному інституті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) відбувся ІІІ (обласний) етап всеукраїнської олімпіади з інформатики. Його учасниками стали переможці попередніх етапів – учні 11-х, 10-х, 9-х класів та профтехучилищ Луганській області.

Перед початком олімпіади до учасників з привітальним словом звернувся декан факультету комп’ютерних технологій доцент Віктор Барбарук. Завідувач кафедри комп’ютерної інженерії професор Олександр Рязанцев підкреслив вагому роль інформаційних технологій у житті сучасної людині. Голова жюрі доцент Світлана Сафонова ознайомила учасників з правила проведення олімпіади.

Протягом чотирьох годин учасники олімпіади виконували запропоновані їм завдання відповідно до правил турніру за допомогою он-лайн системи. На робочому місці кожного учасника олімпіади було інстальоване та готове до використання необхідне  програмне забезпечення (Windows ХР/7; GNU C++;  Free Pascal 2.х.), та мови програмування Pascal, C, C++.

Оцінка роботи здійснювалася за результатами запусків відкомпільованих програм-розв’язків учасника на тестових наборах даних. До уваги бралися правильність та ефективність розв’язків. При цьому, текст програм-розв’язків не аналізувався. Учаснику нараховувалася певна кількість балів при умові, що його програма завершила роботу у відведений час, та отримані вихідні дані відповідають умові задачі та технічним вимогам.

Журі разом з інформаційним центром олімпіади розподілило призові місця у відповідності з рейтингом (сумою балів усіх програм-розв’язків) учасників олімпіади окремо по 11-х, 10-х та 9-х класах.