У Сєвєродонецьку СНУ ім. В. Даля відновлюється завдяки гранту ЄС

Евакуйований з Луганська до Сєвєродонецька Далівський університет зустрічав гостей. Представники Євросоюзу, ЗМІ та телебачення ознайомились з ходом втілення в життя проекту «Відновлення функціонування евакуйованого до м. Сєвєродонецька Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля».

У компанії координатора проекту ЄС від Представництва Європейського Союзу в Україні Мирослави Дідух та проректора СНУ ім. В. Даля Андрія Федорова учасники оглядової екскурсії відвідали модернізований Центр дистанційного навчання, відремонтований головний корпус університету та два гуртожитки, облаштовані для проживання студентів й викладачів-переселенців.

Обидва університетські гуртожитки порадували новими вікнами, новими меблями та побутовою технікою. А капітальний ремонт систем опалення та нові модульні котельні забезпечать автономне теплопостачання в опалювальний сезон.

Зі слів проректора СНУ ім. В. Даля Андрія Федорова, загальна сума фінансування проекту 578 тис. євро, з яких співфінансування становить лише 9,6 %, а основна сума – це грант ЄС.

– За ці кошти були придбані та встановлені три модульні котельні та проведено капітальний ремонт систем опалення головного корпусу та гуртожитків, де проживатимуть 475 чоловік. У головному університетському корпусі були встановлені нові пластикові вікна. У гуртожитку на бульварі Дружби народів замінили 79 старих дерев'яних вікон, а в гуртожитку на вулиці Маяковського встановлені пластикові вікна на п'ятому поверсі та придбані двері, – підкреслив Андрій Юрійович. – Також на облаштування побуту студентів та співробітників університету було закуплено 6 водонагрівачів, 17 газових плит, 100 двоярусних ліжок, тумби, шафи та матраци.

Зустрівшись у гуртожитку зі студентами, гості університету не могли не запитати їхню думку про ремонт і допомогу ЄС в цілому. Другокурсниця Карина Лаптєва висловила величезну подяку всім, хто причетний до цього проекту: «Спасибі Євросоюзу за його підтримку та виділення коштів на нові меблі, пластикові вікна та тепло батарей взимку!». Слова подяки також висловила комендант гуртожитку Тетяна Фоменко, в тому числі, і студентам, що тут мешкають. Вони брали активну участь в ремонті та вивезенні будівельного сміття.

Але, як відзначили керівники СНУ ім. В. Даля та сама Мирослава Дідух, найбільш вагомим результатом проекту стало оснащення Центру дистанційного навчання сучасним обладнанням – серверами, комп'ютерами, мультимедійними дошками та іншим. Це дозволить дістанційно навчатись понад 15 тис. студентів за різними напрямками та спеціальностями. Також було завершено підготовку 15 навчальних аудиторій для очного навчання з загальною одночасною місткістю 375 студентів (взагалом, це створило умови для навчання на денному відділенні для 3000 осіб).

Під час прес-конференції, яка відбулась після оглядового візиту, ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля профессор Ольга Поркуян наголосила: «Цей грант ЄС – найвагоміший з усіх, які університет отримав цього року. Багато років ми шукали можливість поміняти вікна і систему опалення. І тільки завдяки цьому гранту ми змогли це здійснити. Крім того ми підготували платформу для відновлення дистанційного навчання. Загалом, усі роботи за проектом ЄС були проведені для втілення головної мети – створення умов для навчального процесу і проживання студентів, викладачів і співробітників університету, які були вимушені виїхати з Луганську. А в подальшому це стане міцним фундаментом для розвитку наукової й освітньої діяльності університету та регіону в цілому».

Мирослава Дідух, координатор проекту ЄС від Представництва Європейського Союзу в Україні, зазначила: «Цей проект є частиною загального реагування Європейського Союзу на кризу на сході України. Проект допоміг університету імені Володимира Даля переїхати на нове місце та поліпшити житлові умови для студентів, а також керівного та професорсько-викладацького складу. Таким чином, студенти змогли спокійно продовжити своє навчання, а викладачі – свою роботу».

Що стосується виконання проекту ЄС, пані Мирослава зазначила: «Дійсно вражає найсучасніший Центр дистанційного навчання, величезна робота по відновленню саме навчального корпусу, запровадження сучасного теплового обладнання».

Мирослава Дідух підкреслила, що Євросоюз й надалі сприятиме подоланню кризи на сході та підтримувати політику регіонального розвитку в Україні. Зокрема, наступний великий проект ЄС на 90 млн евро буде націлений на підтримку реформи децентралізації влади в країні. Також сюди буде входити підтримка амальгомованих громад (добровільне об’єднання територіальних громад), надаватимуться адміністративні послуги, юридична та консультаційна підтримка.

20160722eugrant2 grantES grantES2