У Всеукраїнському рейтингу університетів «Топ-200 Україна» за 2007 рік Східноукраїнський національний університет посідає 12 місце

Кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» (Україна) щороку визначає рейтинги вищих навчальних закладів України у рамках проекту «Топ-200 Україна». Згідно з цим рейтингом у 2007 році Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля посів 12 місце (серед 200 кращих внз). Місце СНУ ім. В.Даля серед класичних університетів ще вище – він займає 6 сходинку. «За минулий рік ми піднялися у рейтингу на 13 пунктів, – відзначає ректор Далівського університету професор Олександр Голубенко. – Це, безумовно, досягнення всього колективу. Ми маємо дуже високі показники якості науково-педагогічного потенціалу та якості навчання, а це – найголовніші напрями нашої діяльності». До речі, й інші внз Луганщини знайшли своє місце в рейтингах. Так, Луганський національний університет імені Т.Г. Шевченка посідає 35 місце, Луганський державний медичний університет – 59, Донбаський державний технічний університет і Луганський національний аграрний університет – відповідно 109 та 110 місця. Отже, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля залишається лідером серед університетів Луганщини.