У вступній кампанії 2012 року пріоритетними будуть інженерно-технічні спеціальності

Відповідно до обсягів прийому Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на 15% збільшено загальний  обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Найбільше зросла кількість бюджетних місць на інженерно-технічні напрями підготовки – на 30%.

Це узгоджується з політикою розвитку держави на наступні роки, згідно якої пріоритет віддається розвитку промисловості та високотехнологічних галузей. Тому Уряд збільшує замовлення на пріоритетні галузі економіки. Так, цього року у СНУ ім. В.Даля від 10 до 65% збільшено кількість бюджетних місць на напрями «Системна інженерія», «Комп’ютерна інженерія», «Комп’ютерні науки», «Мікро- та наноелектроніка».

Нагадаємо, що в березні поточного року на виїзному засіданні обласного комітету з економічних реформ з питання  «Про роль та задачі науки в розвитку економіки Луганської області», яке проходило у СНУ ім. В. Даля,  губернатор Луганської області Володимир Пристюк відзначив, що технічний напрямок підготовки повинен бути провідним в освітній системі регіону. Також Володимир Миколайович високо оцінив рівень та потенціал розвитку науки: «Вишівська підготовка спеціалістів знаходиться на високому рівні розвитку, що дозволяє вченим плідно співпрацювати з підприємствами області в напрямку розвитку та впровадження нових технологій. У нас є серйозний промисловий потенціал».

На Луганщині Далівський університет єдиний готує фахівців за найбільшим спектром інженерно-технічних напрямів, майже повністю забезпечуючи кадрами вугільну та машинобудівну промисловість регіону. Тому цього року на 35% зросла кількість бюджетних місць на напрями «Автомобільний транспорт» та «Технологія виробів легкої промисловості», на 30% – на «Гідрометеорологію», на 25% – на напрями «Транспортні технології» та «Зварювання», на 10% – на напрям «Інженерна механіка».

Цього року вступити на бюджет абітурієнти зможуть і на нові напрямки та спеціальності. Це, зокрема, «Системний аналіз», «Метрологія, стандартизація та сертифікація», «Міжнародні відносини», «Практична психологія», «Управління інноваційною діяльністю», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Бізнес-адміністрування», «Економіка довкілля і природних ресурсів», «Богослов’я» та «Релігієзнавство». Прийом документів для вступу на денну форму навчання розпочинається 2 липня.

Підготувала: Наталія Вергуненко