У Євпаторійському відділенні СНУ ім. В.Даля відбувся Конгрес дослідників зарубіжної літератури

В Євпаторійському відділенні Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся VІ Міжнародний український науковий конгрес дослідників зарубіжної літератури та культури «Світова література на перехресті культур та цивілізацій», присвячений 300-річному ювілею Лоренса Стерна. Організаторами Конгресу виступили Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Кримський центр гуманітарних досліджень, а також Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України.

У Конгресі взяли участь 143 дослідника з України, Росії, Великобританії та Сербії. Україну представляли професори, доценти, асистенти, наукові співробітники, аспіранти, здобувачі та студенти, музейні працівники та бібліотекарі провідних вузів та закладів культури з Києва, Дніпропетровська, Сімферополя, Євпаторії, Запоріжжя, Львова, Мелітополя, Полтави, Харкова, Хмельницького, Чернівців, Ялти.

У ході роботи Конгресу було представлено 74 доповіді, що охоплюють широке коло актуальних проблем світової літератури, теорії літератури, компаративістики, методики викладання зарубіжної літератури у вищих і середніх навчальних закладах, теорії, історії та практики перекладу. У рамках роботи конгресу була організована виставка наукових праць учасників конгресу. Одна із секцій Конгресу була присвячена творчості Лоренса Стерна і проблемам англійського сентименталізму. Близько 70 доповідей були представлені в заочній формі.

Почесним гостем Конгресу став військовий історик, письменник, головний редактор науково-публіцистичного журналу «Ватерлоо» Йєн Флетчер (Великобританія), доповідь якого була присвячена мемуарам про Кримську війну і проблемам сприйняття цієї історичної події в сучасній Англії. Великий інтерес учасників і гостей конгресу викликала виставка старовинних книг «Зник, оплаканий свободою, залишивши світу свій вінець …», організована спільно з Універсальною науковою бібліотекою імені І.Я. Франка. Експозиція була присвячена 225-річному ювілею Джорджа Байрона.