Участь далівців у найбільшій конференції Східної Європи IEEE NAP – 2021

Далівки Олена Корчуганова, доцент кафедри кафедри фармації, виробництва та технологій, та Каміла Абузарова, помічник ректора, взяли участь у одинадцятій міжнародній конференції «Nanomaterials: Applications & Properties» (IEEE NAP – 2021). Конференцію проводив Сумський державний університет сумісно з IEEE Nanotechnology Council з 5 по 11 вересня в м. Одеса.

Основна увага конференції IEEE NAP – 2021 була зосереджена на нанорозмірних матеріалах з акцентом на міждисциплінарні дослідження з використанням унікальних фізичних та хімічних властивостей цих матеріалів для практичного застосування.

Особливою конференцію IEEE NAP – 2021 робить те, що це одна з найбільших щорічних наноконференцій IEEE у Східній Європі, у ній беруть участь всесвітньо відомі доповідачі, має місце цікава міждисциплінарна наукова програма, а також передбачені нагороди за найкращі презентації.

Основна мета конференції – це об’єднати широке міжнародне співтовариство вчених, інженерів та педагогів, які вже залучені до визначення майбутнього, де розуміння та контроль нанорозмірної матерії в кінцевому підсумку призведе до революційних технологічних та промислових досягнень.

Конференція проходила в готелі із широкою інфраструктурою європейського класу GAGARINN, що розташований в курортному районі міста Одеса – Аркадії. Конференція займала один з поверхів цього готелю, бо кожен день одночасно проходило по декілька сесій з різною тематикою. Дуже цікавими були назви холів: Київ, Чікаго, Майямі, Париж та Лас Вегас. Окрім наукових доповідей, було передбачено також і навчальні лекції, круглий стіл для молодих вчених «Meet the Experts» та нетворкінг-івент «Women іn Science & Engineering».

Конференція проходила у змішаному форматі: близько 200 учасників взяли участь офлайн, та близько 100 – онлайн з більш ніж 40 країн світу. Загалом на конференції було представлено 52 доповіді офлайн та 32 – онлайн, 87 постерних презентацій офлайн та 51 електронний постер.

Цікавою була і соціальна програма конференції: привітальні збори, де учасники могли у неформальній обстановці познайомитися один з одним, конференц-вечеря з розважальною програмою за участю відомих артистів, йога на пляжі для отримання заряду енергії на цілий день, а також екскурсії до Одеського національного академічного театру опери та балету та Одеських катакомб.

«Незвичним для конференції було проведення конкурсу «Нанонаука як мистецтво», де я із задоволенням взяла участь, бо дуже цікаво було поєднати наукові дослідження та навички графічного дизайну, – розповіла Каміла Абузарова. – І зуcилля виявилися не даремними, бо я стала переможницею і посіла друге місце зі своєю роботою «Невидима орхідея». До речі, моя робота – це SEM-зображення порошку карбонату кальцію. В якості призу я отримала плакетку та грошовий приз в іноземній валюті».

Роботи переможців було надруковано у матеріалах конференції. Ще важливим аспектом була і можливість одержати грант на участь у конференції. Гранти могли одержати наступні категорії учасників: студенти, аспіранти, жінки-науковці та особи, що стикнулися з Covid-19. Для отримання гранту необхідно було надіслати своє резюме, список наукових публікацій та мотиваційний лист. «Я подавалася на грант в категорії «Women in Science & Engineering» і стала однією з 25 грантоотримувачів, що покрило витрати на проїзд, проживання та організаційний внесок», – додала Каміла. – Це моя перша конференція такого рівня, і дуже важливо було знайти в ній своє місце. Тому моя участь обмежилася постерною презентацією. До речі, від організаційного комітету я отримала безліч порад для покращення презентації такого виду».

Участь в цій конференції дала учасникам багато нових знайомств, потенційних партнерів та безцінний досвід.

Спонсорами конференції були: Angstrom Engineering, IEEE Magnetic Society, Anton Paar & Donau Lab Ukraine, Atlant 3d Nanosystems, Nanosurf, Canbiose, US-Ukraine Foundation Biotechnology Initiative, Zeiss Connecting Solutions, Thatec Innovation.

✅ Долучайтесь до далівської спільноти на офіційних каналах комунікації університету snu.edu.ua:

Твій шлях до успіху починається тут!