Print

Україна – ЄС. Прямуємо разом

 

Інформаційний центр ЄС в Луганській області, відкритий при СНУ ім. В. Даля у 2017 році, виступив організатором низки заходів щодо розповсюдження інформації про Європейський Союз та його політику, сприяння розвитку та покращення відносин між Україною та ЄС. Заходили проходили з 6 по 9 червня.

Координаторка Інформаційного центру ЄС в Луганській області, фахівчиня відділу міжнародних проектів і програм СНУ ім. В. Даля Ірина Дойшле, взяла участь у спільній зустрічі представництва ЄС в Україні з представниками закладів вищої освіти області та місцевого самоврядування Сєвєродонецька, що відбулася у межах інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Під час заходу було розглянуто можливості, що надає Євросоюз для вищої та загальної середньої освіти, міжнародні освітні програми, у яких має змогу брати участь українська молодь.

Також спільно з ГО «Інтерньюз» і Представництвом ЄС в Україні в університеті була організована дискусія-тренінг «European projects lab for NGOs». На цей захід були запрошені представники громадських організацій регіону, що мають обо хочуть отримати досвід співпраці з проектами Євросоюзу.

Дискусія-тренінг «European projects lab for NGOs» є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні проводить по всій країні. Їхня мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. У дискусії взяли участь близько 70 учасників.

У головному корпусі університету працювала 30-а сесія Єврошколи (EU Study Days in Ukraine), що проводиться Представництвом ЄС в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ. Протягом 4 днів 26 студентів з усіх куточків України, що перемогли у конкурсі, ознайомилися з програмами ЄС у галузі освіти, молоді, культури; медіа та інформаційними ресурсами ЄС; обговорили питання децентралізації в контексті євроінтеграції, європейські практики інклюзії; ознайомилися з кар’єрними можливостями в Представництві та проєктах ЄС; прийняли участь в інтерактивному тренінгу.

День кар’єри ЄС відбувся на базі університету, завдяки тому, що Інформаційний центр ЄС в Луганській області у партнерстві з ГО «Університет майбутнього» і Луганським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості виграв конкурс на проведення цього заходу.

В панельній дискусії «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз» взяли участь перший проректор СНУ ім. В. Даля Дмитро Марченко, асистент відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юлія Бармакова, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності СНУ ім. В. Даля Олександр Рязанцев, представник Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА Михайло Снопенко, директор Луганського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Євген Назаров, заступник директора Луганського обласного центру зайнятості Дмитро Поліщук, директор Сєверодонецького міського центру зайнятості Сергій Акулов, а також учасники засідання Ради Ректорів переміщених ЗВО і студенти університету. Модератором зустрічі виступила Людмила Кудіна, представниця проєкту “Євроквіз”.

В рамках Дня кар’єри ЄС були організовані тренінги: «Програма Еразмус+: європейські можливості для молоді»; «Розвиток комунікативних компетенцій у системі побудови кар’єри»; «Робітнича професія – виклик майбутньому».

У заході виявили бажання прийняти участь міжнародні організації: ОБСЄ (Організація по безпеці і співпраці у Європі), Товариство Червоного Хреста України, USAID (Агентство США по міжнародному розвитку в Україні, Молдові та Белорусі), «Східне партнерство» (ініціатива, що об’єднує 6 країн), Young European Ambassador (Молоді європейські посли), Columbia Shipmanagement Ltd., Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас Сєвєродонецьк».