Print

Університети-переселенці налаштовані на працю і розраховують на підтримку держави

 

Третє засідання ради ректорів ВНЗ, які тимчасово переміщені із зони проведення антитерористичної операції, відбулося 23 вересня у Торгово-промисловій палаті Україні.

В засіданні взяли участь завідувач сектору департаменту вищої освіти Світлана Кретович, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, народний депутат України Олексій Рябчин, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

За словами ректора Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, професора  Ольги Поркуян, ректори переміщених вишів оцінили засідання як продуктивне, тому що були нароблені шляхи вирішення проблем і загальних, і специфічних для кожного ВНЗ.

Одним з питань порядку денного засідання Ради ректорів були результати вступної кампанії 2016р. Під час обговорення були напрацьовані пропозиції щодо Умов прийому до ВНЗ України у 2017р.

Цього року бюджетні місця, як то кажуть, «йшли за студентами», які обирали той чи інший ВНЗ. Тому переміщені університети, враховуючи нерівні умови, в яких вони опинилися в порівнянні з іншими ВНЗ, отримали  меншу кількість бюджетних місць. На нараді визначились, що в цьому питанні повинно бути державне регулювання. Особливо це стосується спеціальностей, які не дуже популярні серед абітурієнтів, але важливі для економіки держави або регіону. Члени Ради ректорів внесли пропозицію, згідно з якою на спеціальності, важливі для розвитку регіону, обласні державні адміністрації повинні брати участь у формуванні фіксованого держзамовлення.  

Неврегульованими по відношенню до переміщених вишів залишаються і правові засади – відповідний законопроект пройшов тільки перше читання у Верховній Раді.

На нараді були розглянуті шляхи вирішення питань соціального захисту співробітників, викладачів і студентів переміщених ВНЗ, зокрема – одне з головних, житлове.  

Під час засідання керівники університетів-переселенців мали змогу обмінятися досвідом, здобутим в нових умовах праці.

Рада ректорів ВНЗ, які тимчасово переміщені із зони проведення антитерористичної операції, була створена 26 січня 2016 року за наказом міністерства освіти і науки України.  

1

 

2

 

0

 

1vnz