Урочистим засіданням Вченої ради у СНУ ім. В.Даля завершилося святкування Дня народження та річниці надання статусу дослідницького

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося урочисте засідання Вченої ради університету, присвячене 91-річниці з дня заснування університету та річниці надання статусу автономного дослідницького національного університету.

Нагадаємо, що річницю в статусі дослідницького, що співпадає з днем народження університету, Далівський університет відзначив циклом заходів. Серед них декілька науково-практичних конференцій, регіональний фестиваль аеробіки, загальноуніверситетський конкурс краси «Міс університет» та «День відкритих дверей». Одним з ключових стало урочисте засідання Вченої ради університету. На ньому були присутні начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Харкові Аніта Сташкевич, почесний доктор університету Євгеніус Красовський, почесні професори університету, завідувачі кафедр, керівники структурних підрозділів, голови профспілкових комітетів.

«Статус дослідницького значить, що ми забезпечили такий рівень розвитку, за яким обсяг і визнання наукових досягнень помітні не тільки в Україні, а й за кордоном. Крім того, в нас створений потужний науковий потенціал в людському вимірі, – працюють близько 200 докторів наук, професорів, понад 700 кандидатів наук, доцентів» – зазначив у привітальному слові ректор університету професор Олександр Голубенко.

В університеті є добра традиція – на день народження університету Вчена рада обирає почесних докторів та почесних професорів СНУ ім. В.Даля. Це люди, які мають з університетом плідні освітні, наукові, педагогічні та громадські стосунки та сприяють зростанню національних багатств, інтелектуального потенціалу та авторитету України.

В цьому році звання «Почесний доктор» присвоєно академіку-секретарю відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, академіку, доктору педагогічних наук, професору Миколі Євтуху. Він є провідним вченим України у галузі теорії та історії педагогіки, засновником могутніх наукових шкіл. Микола Борисович є одним з авторів першого підручника з педагогіки та психології вищої школи в Україні, соціальної педагогіки тощо.

Також звання «Почесний доктор» присвоєно Президенту люблінського відділення Польської академії наук професору Яну Маріану Глінскі. Він є фахівцем світового рівня в галузі ґрунтознавства. У його наукових роботах останніх років основна увага приділена питанням фізичних та хімічних властивостей ґрунтів, з особливим упором відносно ґрунту редокс.

Почесним професором університету обрано професора кафедри комп’ютерних наук Бориса Локотоша, який є членом-кореспондентом академії економічних  наук і академіком Української технологічної академії. Певний час він обіймав посаду завідувача кафедри автоматизації виробничих процесів в колишньому Ворошиловградському машинобудівному інституті, ставши по суті її засновником. Після працював у рідному університеті проректором з наукової роботи, потім – ректором Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, завідувачем кафедрами в Севастопольському приладобудівному інституті і в Братському Індустріальному інституті. Крім того, Борис Миколайович – творча людина. Він є автором декілька поетичних збірників, а також історичних хронік «Нариси з Історії Луганська» і «Записки штабс-капітана».

Ректор Олександр Голубенко на засіданні вручив атестати професорів та доцентів, а також привітав далівців з нагородами, одержаними на виставці «Сучасні навчальні заклади – 2011». Це Золота медаль у номінації «Упровадження системи компетенцій як основи підготовки конкурентноздатних фахівців у вищій школі» та два дипломи. Визначили та нагородили переможців акції «Вітаємо зі святом!», яка проводилась 24 березня – в день річниці надання статусу самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Переможцями стали студенти різних курсів та факультетів, а також декілька викладачів університету.

«Ще раз вітаю вас з 91-річницею з дня народження університету, – сказав ректор університету, завершуючи засідання Вченої ради. – Я впевнений, що ми разом і надалі будемо підвищувати якість підготовки конкурентноспроможніх фахівців!».

Підготувала Галина Щербак