В Далівському університеті розробляють засоби захисту інформації

В Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов міжвідомчий міжрегіональний семінар «Технічні засоби захисту інформації», який проводився за сприяння Наукової Ради НАН України та „Східного регіонального центру з інформаційної безпеки” ім. В. Даля. „Луганське відділення семінару – це ковток свіжого повітря в розвитку захисту інформаційних систем. Зараз існують такі технології, завдяки яким без прямого доступу до комп’ютера можна здійснити несанкціоноване зняття інформації, – відзначив директор „Східного регіонального центру інформаційної безпеки” СНУ ім. В. Даля, доктор технічних наук професор Олександр Петров. – Дуже гостро стоїть питання фільтрації інформації, яку передають через Інтернет. Дослідники прирівнюють наслідки проникнення в комп’ютерні мережі з впливом зброї масового знищення. А це перш за все захист національної безпеки країни.” На території України працює 8 відділів семінару. Далівський відвідують представники Луганської, Донецької, Харківської та Запорізької області. Центр проводить щорічні, щомісячні семінари, де беруть участь й молоді спеціалісти. Вчені займаються створенням наукомістких технологій (криптографія, криптологія, стеганометрія) На базі Далівського університету створено „Східний регіональний центр з інформаційної безпеки”. Його співробітники проводять консультації з питань інформаційної безпеки, сертифікацію та ліцензування об’єктів, що підлягають технічному та криптологічному захисту, видають експертні висновки зі скриптологічного аналізу. Східний регіональний центр має відповідну ліцензію. На базі регіонального центру проводять підготовку та перепідготовку кадрів. Планується відкрити курси, адже зростає попит на захист інформації з боку державних та комерційних структур.